Peiners par OS kvalifikāciju: Nojaušu, ka ar Gražuli droši vien nav jārēķinās

02/05/2024 12:37
Nokopēts
Žanis Peiners

Bijušais basketbolists un Latvijas basketbola izlases analītiķis Žanis Peiners sarunā “Sporta Studijas” podkāstā izteicis savas domas par vasarā gaidāmo Parīzes olimpisko spēļu kvalifikāciju Rīgā.

Jāatgādina, ka Olimpiskās kvalifikācijas turnīrā, kas paredzēts Rīgā, latvieši aizvadīs divas spēles ar savas grupas komandām, Latvijai tiekoties ar Gruziju un Filipīnām un divām labākajām katras grupas vienībām iekļūstot pusfinālā. Pusfinālā tiks spēlēts ar kādu no otras grupas (Brazīlija, Melnkalne un Kamerūna) divām labākajām komandām.Pusfināla spēļu uzvarētāji finālspēlē noskaidros ceļazīmes ieguvējus.

Kvalifikācijas turnīri tiks aizvadīti no 2024.gada 2. līdz 7.jūlijam, bet vīriešu basketbola turnīrs Parīzes olimpiskajās spēlēs norisināsies no 27.jūlija līdz 10.augustam, grupu turnīrus aizvadot Lillē, bet izšķirošās cīņas – Parīzē.

“Laikam Lukam [Banki] esmu noticējis uz visiem 100%. Lai vai kas atbrauktu, domāju, ka viņš tāpat izspiedīs maksimumu kārtējo reizi,” par gaidāmo olimpisko kvalifikāciju izteicās Peiners. “Protams, ka tas ir sports, viena spēle, pusfināls, grupa… Kaut kas nesanāk un var neizpildīt mērķi, bet ceru, ka viss būs kārtībā.”

“Pat ne tik ļoti uztraucos par spēlētāju sastāvu. Teorētiski visiem vajadzētu būt ierindā. Gražulis laikam, cik es saprotu, nezinu vai tas ir oficiāli vai neoficiāli, bet tomēr viņam bija operācija. Nojaušu, ka ar viņu droši vien nav jārēķinās. Kaut vai viņš mums ir atslēgas persona. Tagad Dāvis [Bertāns] ir bišķiņ spēļu ritmā, dabūjis minūtes un parādījis labu sniegumu. Ja Kristaps būs vesels, tad viņi Gražuļa minūtes varēs kaut kādā veidā aizstāt.”

“Tikpat labi mēs varam katru no tām spēlēm zaudēt un nebūtu īsti nekāda īpaša iemesla saukt sevi par favorītiem,” uzskata Peiners. “Bet vienkārši ir priekšnojauta, ka mājas spēles, mājas fani, arēna, Lukas brīnumainā stratēģija vienmēr nostrādā. Tas liek domāt pozitīvi. Ja mēs uz papīra paņemam, mums nav iemesla būt baigi pašpārliecinātiem.”

Aģents Kalnītis komentē situāciju ar Gražuļa traumu

Komentāri

  • Robs
    02/05/2024 14:45

    Ko tu gvelz! Pašpārliecinātiem nekad ne nevieniem nevajag būt taču arī nedrošiem un bailīgiem ir vēl sliktāk!

TOP notikumi
1
X
2
1.1
13.6
27.21
1.27
7.03
10.94
6.82
5.77
1.43
1.68
4.93
4.49
2.8
3.1
2.25
logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām