Pekinā nogādāta ziemas OS uguns

20/10/2021 13:58

Pekinas ziemas olimpisko spēļu uguns trešdien nogādāta Ķīnas galvaspilsētā. Lidmašīna ar olimpisko uguni uz klāja ieradās Pekinā, kur Olimpiskajā tornī pie Nacionālā stadiona notika oficiāla uguns sagaidīšanas ceremonija, vēstīja ziņu aģentūra “Sjiņhua”.

Pekinas Pašvaldības komitejas un Pekinas spēļu organizatoru komitejas vadītājs Cai Cji aizdedzināja uguni Olimpiskajā tornī. Pagaidām olimpiskā uguns būs apskatāma Pekinā, bet pēc tam tā tiks nogādāta apskatei vairākās citās Ķīnas pilsētās, lai “izplatītu olimpisko garu un vairāk cilvēku mudinātu iesaistīties ledus un sniega sporta veidos”.

Mazāka nekā ierasts olimpiskās lāpas stafete ar apmēram 1200 dalībniekiem Pekinā, Jaņcjinā un Džandzjiakou norisināsies 2.-4.februrārī, bet olimpisko spēļu atklāšanas ceremonija gaidāma 4.februārī. Līdz 20.februārim plānotās olimpiskās spēles norisināsies, ievērojot stingru Covid-19 drošības protokolu. Ārvalstu līdzjutēji spēles klātienē nevarēs apmeklēt. Jau vēstīts, ka Pekinas ziemas olimpisko spēļu uguns otrdien Atēnās pasniegta spēļu organizatoru komitejai no Ķīnas.

Uguni iededza pirmdien, izmantojot ieliektu spoguli un saules starus, tradicionālā ceremonijā Senajā Olimpijā. Grieķijā uguns iedegšanas ceremoniju pavadīja protesti, aktīvistiem apsūdzot Ķīnu par cilvēktiesību pārkāpumiem valsts iekšienē, Tibetā un Honkongā. Ķīnas galvaspilsēta, kur 4.-20.februārī notiks ziemas olimpiskās spēles, kļūs par pirmo pilsētu pasaulē, kas rīkojusi gan ziemas, gan vasaras olimpiskās spēles.

Pieslēgties

Dienas fokusā

Dāvis Bertāns
28/11/2021 21:20

“Wizards” galvenais treneris par Bertāna snieguma krīzi: Kādā brīdī viņš atvērsies

Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) komandas Vašingtonas “Wizards” galvenais treneris Vess Anselds atzinis, ka viņš neuztraucas par latviešu spēlētāja Dāvja Bertāna šīs sezonas vājo sniegumu, sakot, ka kādā brīdī viņš atvērsies…

17/12/2014 11:40

„Panthers” uzvar „Capitals” garākajā pēcspēles metienu sērijā NHL vēsturē

Pirms Floridas „Panthers” uzbrucējs Niks Bigstads realizēja izškirošo bullīti, kopumā tika veiktas 20 pēcspēles metienu kārtas. Metienus izpildīja 40 dažādi spēlētāji. Pēcspēles metienu sērija iekļuva NHL vēsturē, kā visu laiku…