Pekinas olimpisko spēļu dalībniekiem būs ļoti ierobežotas pārvietošanās tiesības

26/10/2021 14:18
Pekinas olimpiskās spēles

Pekinas ziemas olimpisko spēļu organizatori publiskojuši vadlīnijas ar stingriem noteikumiem, kas paredz, ka februārī gaidāmā pasākuma dalībniekiem būs ļoti ierobežota brīvība pārvietoties.

Trešdien tiks atzīmēta 100 dienu robeža, kas atlikusi līdz olimpisko spēļu atklāšanai Pekinā 4.februārī. Paralimpiskās spēles Pekinā sāksies mēnesi vēlāk.

Šonedēļ spēļu organizatori publiskojuši detalizētas rokasgrāmatas sportistiem, amatpersonām, mediju pārstāvjiem un brīvprātīgajiem, kas paredz katru dienu veikt Covid-19 testus, stingras prasības masku nēsāšanai ārpus sacensību norises, kā arī atļauju pārvietoties tikai starp mītnes vietu un olimpiskajiem objektiem.

Visiem spēļu dalībniekiem no ārvalstīm vismaz divas nedēļas pirms ierašanās Ķīnā ir jāpabeidz vakcinācijas pret Covid-19 kurss. Tiem, kas to nebūs izdarījuši, pēc ierašanās trīs nedēļas jāpavada karantīnā. Vasaras olimpisko spēļu laikā Tokijā tika kritizētas viesnīcas, kur karantīna bija jāpavada sportistiem ar pozitīvu Covid-19 testu, tādēļ Pekinā šajās viesnīcās tikšot pasniegtas trīs ēdienreizes dienā, būs bezmaksas bezvadu internets, kā arī karantīnā esošie varēs sazināties ar savas komandas pārstāvjiem. Karantīnas viesnīcās darbinieki mācēs angļu valodu, kā arī būs pieejams psiholoģiskais atbalsts.

Vadlīniju pārkāpējiem draud soda sankcijas un akreditācijas atcelšana. Līdzīgi kā Tokijā arī no Ķīnas sportistiem jādodas prom 48 stundu laikā pēc pēdējā starta. Atšķirībā no Tokijas olimpiskajām spēlēm šovasar plānots, ka Pekinā sacensības klātienē varēs vērot skatītāji, tomēr biļetes var iegādāties tikai Ķīnas iedzīvotāji.

Decembrī plānots publiskot atjauninātu ziemas olimpisko spēļu rokasgrāmatu. Uz nenoteiktu laiku atlikts šajā nedēļas nogalē paredzētais Pekinas maratons, lai līdz olimpiskajām spēlēm panāktu koronavīrusa “nulles izplatību”. Ķīnā pirmdien reģistrēti 39 jauni koronavīrusa inficēšanās gadījumi, un cilvēkiem ieteikts nedoties ārpus galvaspilsētas, ja no tādiem braucieniem var izvairīties.

2019.gada nogalē Ķīna kļuva par pirmo vietu pasaulē, kur izplatījās Covid-19. Tā spējusi vīrusa izplatību ierobežot ar plašu testēšanu, agresīvu tā dēvēto lokdaunu noteikšanu un gandrīz pilnīgu robežu slēgšanu. Tuvojoties spēlēm, pieaug protesti pret to rīkošanu Ķīnā, kas tiek apsūdzēta cilvēktiesību pārkāpumos. Olimpiskās uguns iedegšanu Grieķijā pavadīja nelieli protesti pret Ķīnas vēršanos pret musulmaņu minoritātēm un tibetiešiem.

Pēc tam, kad Ķīna pārtrauca Bostonas “Celtics” basketbola spēļu pārraidi valstī, jo tās spēlētājs Enes Kanters kritizēja Ķīnas iejaukšanos Tibetā, aktīvisti uzstāj, ka Ķīnas iebildumi pret sporta politizēšanu ir vien tukši vārdi un Pekinas izraudzīšana par ziemas olimpisko spēļu mājvietu bijusi kļūda. Starptautiskā Olimpiskā komiteja norāda, ka tās uzdevums nav analizēt politisko situāciju kādā no valstīm.

Plānots, ka olimpiskajās spēlēs piedalīsies apmēram 2900 sportistu no visas pasaules, kā arī tūkstošiem amatpersonu un mediju pārstāvju. Ķīnā jau ieradušies apmēram 460 sportistu, lai piedalītos testa sacensībās, izmēģinot ne tikai sacensību norises vietas, bet arī “slēgtos burbuļus” un transporta sistēmas.

Ķīnas galvaspilsēta, kur 4.-20.februārī notiks ziemas olimpiskās spēles, kļūs par pirmo pilsētu pasaulē, kas rīkojusi gan ziemas, gan vasaras olimpiskās spēles. Paralimpiskās spēles Pekinā notiks no 4.līdz 13.martam.

Pieslēgties

Dienas fokusā

Pēteris Pinnis
10/08/2022 10:07

Jaunais talants Pinnis par laiku Spanuļa komandā, debiju “VEF Rīga” un neveiksmīgo U18 B divīzijas EČ

Latvijas basketbola jaunais talants Pēteris Pinnis, kurš pilngadību sasniegs tikai 17. augustā, taču jau izstiepies līdz 213 centimentriem, savas karjeras laikā paspējis pieredzēt jau daudz. Sarunā ar “Sportazinas.com” basketbolists pastāstīja…

17/12/2014 11:40

„Panthers” uzvar „Capitals” garākajā pēcspēles metienu sērijā NHL vēsturē

Pirms Floridas „Panthers” uzbrucējs Niks Bigstads realizēja izškirošo bullīti, kopumā tika veiktas 20 pēcspēles metienu kārtas. Metienus izpildīja 40 dažādi spēlētāji. Pēcspēles metienu sērija iekļuva NHL vēsturē, kā visu laiku…

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām