Pekinas paraolimpiskās spēles tomēr notiks bez Krievijas un Baltkrievijas sportistiem

03/03/2022 09:54
Pekinas olimpiskās spēles

Krievijas un Baltkrievijas sportisti tomēr nevarēs piedalīties Pekinas paraolimpiskajās spēlēs, ceturtdien lēmusi Starptautiskās Paraolimpiskās komitejas (IPC) valde.

Vēl vakar IPC pavēstīja, ka Krievijas un Baltkrievijas paraolimpieši startēs zem IPC karoga un netiks iekļauti medaļu kopvērtējuma tabulā. Taču tagad lēmums mainīts, jo pret šo abu valstu sportistu līdzdalību iebildušas daudzu valstu paraolimpiskās komitejas, draudot izjaukt Pekinas paraolimpisko spēļu norisi. Tāpat tiek ziņots, ka olimpiskajā ciematā starp dalībniekiem radušās saspringtas attiecības, kas arī pamudinājis IPC spert šādu soli.

Jau ziņots, ka iepriekš Latvijas, Igaunijas, Lietuvas un Polijas paraolimpiskās komitejas vērsās ar lūgumu izvērtēt Krievijas un Baltkrievijas dalību martā gaidāmajās 2022.gada Pekinas paraolimpiskajās spēlēs. Paziņojumā tika uzsvērts, ka Krievija, iebrūkot Ukrainā, pārkāpusi olimpisko pamieru, kas sākās septiņas dienas pirms olimpisko spēļu sākuma un noslēgsies septiņas dienas pēc paraolimpisko spēļu beigām jeb 20.martā.

Ukraina vēl nedēļas nogalē nebija pieņēmusi lēmumu par piedalīšanos paraolimpiskajās spēlēs, taču delegācija šonedēļ tomēr devās uz paraolimpisko spēļu mājvietu. Pekinas paraolimpiskās spēles norisināsies no 4. līdz 13.martam.

Pieslēgties

Dienas fokusā

17/12/2014 11:40

„Panthers” uzvar „Capitals” garākajā pēcspēles metienu sērijā NHL vēsturē

Pirms Floridas „Panthers” uzbrucējs Niks Bigstads realizēja izškirošo bullīti, kopumā tika veiktas 20 pēcspēles metienu kārtas. Metienus izpildīja 40 dažādi spēlētāji. Pēcspēles metienu sērija iekļuva NHL vēsturē, kā visu laiku…

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām