“Pelicans” treneris: Bertānam vēl pirmajā spēlē nebija skaidrs, ko mēs darām laukumā

11/03/2019 12:19

Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) komandas Ņūroleānas “Pelicans” galvenais treneris Alvins Gentrijs pēc latviešu aizsarga Daira Bertāna debijas mača paudis, ka pēc vienas spēles nevēlas vērtēt viņa sniegumu.

Jau ziņots, ka “Pelicans” piedzīvoja trešo zaudējumu pēc kārtas, viesos ar rezultātu 116:128 (33:26, 33:39, 20:29, 30:34) piekāpjoties Atlantas “Hawks”. Šajā spēlē Bertāns kļuva par sesto latvieti vēsturē, kurš uzspēlējis NBA.

“Pēc šīs spēles nevēlos vērtēt Bertānu,” pēc mača atzina Gentrijs. “Gribēju dot viņam iespēju spēlēt un aklimatizēties. Vēlējos, lai Bertāns uzspēlē piecas sešas minūtes, turklāt viņš vēl nav bijis uz nevienu “Pelicans” treniņu un nav darījis praktiski neko kopā ar komandu, kā tikai bijis uz vienu spēli, kur viņam nebija ne jausmas, ko mēs darām. Tāpēc viņa gadījumā šīs dažas minūtes Dairim labi noderēja. Mums vēl ir daudz laika, lai iespēlētu Bertānu konkrētās spēles situācijās, tāpēc vēlamies viņam parādīt vairākas lietas un palīdzēt nodrošināt Dairi ar metienu iespējām.”

Bertāns laukumā pavadītajās 6:26 minūtēs (visas pirmajā puslaikā) aizmeta garām vienīgo izpildīto pustālo metienu un punktus neguva, statistikas ailēs atzīmējoties ar vienu rezultatīvu piespēli, vienu piezīmi un +/- rādītāju -4.

Bertāns debiju NBA piedzīvoja, laukumā dodoties 7:28 minūtes līdz otrās ceturtdaļas beigām, taču pie iespējas izmantot savu galveno ieroci – metienu no tālās distances – Dairis tā arī netika, aizmetot garām vienīgo izpildīto pustālo raidījumu pēc Entonija Deivisa veidotā aizsega.

Tikmēr aizsardzībā Bertāns pāris epizodēs nesekmīgi nospēlēja pret “Hawks” debitantu Kevinu Huerteru, kurš vispirms trāpīja tālmetienu, neskatoties uz Daira pretestību aizsardzībā, bet vēlāk caurgājienā guva divus punktus ar sodu, izprovocējot latvieti uz noteikumu pārkāpumu.

Atgādinām, ka vecākais no brāļiem Bertāniem, kurš līdz šim pārstāvēja Itālijas čempioni Milānas “AX Armani Exchange Olimpia”, marta sākumā ar “Pelicans” vienojās par līgumu uz šo un nākamo sezonu. Tiesa, par sadarbības turpināšanu arī uz 2019./2020. gada sezonu klubam vēl vasarā būs jāpieņem lēmums.

Viens no aizvadītās Eirolīgas sezonas labākajiem tālmetienu izpildītājiem Ņūorleānā ieradās vien pirms pāris dienām, taču jau paguva no rezervistu soliņa (tiesa, ielas drēbēs) noraudzīties savas jaunās komandas maču pret Toronto “Raptors”, kurā “pelikāni”, arī spēlējot bez Deivisa, Holideja un Mūra, piekāpās ar 104:127.

“Pelicans” ar 30 uzvarām un 39 zaudējumiem Rietumu konferences kopvērtējumā ieņem 12. pozīciju. Pēc spēles Atlantā “pelikāniem” nu priekšā trīs maču sērija savā laukumā, kas sāksies naktī uz trešdienu ar dueli pret līgas vadošo komandu Milvoki “Bucks”.