Bļugers pielieto daudz spēka spēles dramatiskā “Penguins” zaudējumā (VIDEO)

16/02/2019 22:40

Sestdienas agrajā Nacionālās hokeja līgas (NHL) spēlē latviešu hokejista Teodora Bļugera pārstāvētā Pitsburgas “Penguins” komanda ar 4:5 piekāpās Kalgari “Flames” vienībai.

Bļugers šajā mačā spēlēja trešajā maiņā kā malējais uzbrucējs kopā ar Džeredu Makanu un Patriku Hornkvistu.

Latvietis kopumā laukumā pavadīja desmit minūtes un 56 sekundes, kuru laikā viņš rezultativitātes punktus neguva, tomēr izpildīja trīs metienus pa vārtiem un veica četrus spēka paņēmienus, kas bija otrs augstākais rādītājs komandā.

Vairāk bija tikai Hornkvistam, kurš veica piecus spēka paņēmienus. Vēl Bļugers šajā duelī divas minūtes un 56 sekundes cīnījās mazākumā, kā arī spēli pabeidza ar neitrālu lietderības koeficientu.

Uzvarētāju rindās ar vārtu guvumiem izcēlās Ostins Čarniks, Mihaels Froliks, Endrjū Mangiapeins , Traviss Hamoniks un Sems Benets, bet “Penguins” sastāvā precīzi bija Džeks Gencels un Sidnijs Krosbijs, kamēr ar diviem vārtiem atzīmējās Jevgēņijs Malkins.

Penguins lineup vs. Calgary

Spēle bija spraiga, jo otrā perioda ievadā pingvīni bija nonākuši iedzinējos ar 1:3. Tobrīd vienīgos vārtus bija guvis Gencels, tomēr, pateicoties Krosbija golam, izdevās rezultāta starpību samazināt līdz minimumam un panākt 2:3.

Mača turpinājumā “Flames” atkla veica atrāvienu, jo sekoja divi vārti pēc kārtas, rezultātam kļūstot 5:2 Kanādas vienības labā, tomēr Malkins noslēdzošajā periodā divus vārtus prata atspēlēt – 4:5.

Spēles izskaņā “Penguins” nomainīja vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju, kas gan nenesa augļus par spīti tam, ka Pitsburgas komanda vētraini uzbruka. “Flames” spēja aizsardzību noturēt līmenī un izcīnīt panākumu.

Jau ziņots, ka Bļugers izsaukumu uz NHL saņēma janvāra izskaņā, kas bija viņa pirmais izsaukums šajā sezonā. Latvietis gan planētas spēcīgākajā līgā bija arī pagājušajā sezonā, kad vēl debiju nepiedzīvoja, tomēr uz NHL ledus viņš pirmo reizi izgāja 31. janvārī pret Tampabejas “Lightning” (4:2).

Latvietis jau pirmajās trīs spēlēs paspēja atzīmēties ar diviem vārtu guvumiem. Viņš precīzs bija otrajā spēlē pret Otavas “Senators” (5:3) un arī nākamajā cīņā pret Toronto “Maple Leafs” (2:3). Savukārt savā sestajā spēlē pret Tampabejas “Lightning” (4:5) viņš atzīmējās arī ar rezultatīvu piespēli. Tikmēr trešo vārtu guvumu Bļugers guva jau nākamajā duelī pret Edmontonas “Oilers” (3:1).

Bļugers savas karjeras laikā nospēlējis astoņus mačus NHL, kuru laikā guvis 4 (3+1) punktus un ticis pie pozitīva lietderības koeficienta +3. Latvietis guvis trīs vārtus ar desmit metieniem.

Nākamajā mačā pingvīni 17. februāra vakarā savā laukumā plkst. 19:30 pēc Latvijas laika uzņems Ņujorkas “Rangers”.