“Penguins” atspēlē divus vārtus un pārspēj “Capitals”, Lasvegasa turpina spīdēt (VIDEO)

27/04/2018 09:01

Nacionālajā hokeja līgā (NHL) šonakt tika aizvadītas pirmās konferenču pusfinālu cīņas. Austrumos Pitsburgas “Penguins” viesos ar 3:2 pārspēja Vašingtonas “Capitals”, savukārt rietumu zonā spīdoši savu debijas sezonu NHL turpina Lasvegasas “Golden Knights” – 7:0 savā laukumā pret Sanhosē “Sharks”.

Gan “Capitals”, gan “Penguins” Stenlija kausa otro kārtu sasniedza, pirmajā kārtā aizvadot sešas cīņas (attiecīgi pret Kolumbubas “Blue Jackets” un Filadelfijas “Fyers”). Abas vienības “play-off” tiekas jau trešo sezonu pēc kārtas, iepriekšējos divos dueļos pārākiem esot pingvīniem. Šīs nakts maču ļoti apņēmīgi uzsāka mājinieki “Capitals” hokejisti – ātrajā pretuzbrukumā pēc Aleksandra Ovečkina piespēles rezultātu jau 17. sekundē atklāja Jevgeņijs Kuzņecovs.

1:0 saglabājās līdz pat trešā perioda sākumam, kad pārsvaru dubultoja Ovečkins. Mājinieku prieki nebija ilgi, jo 43. minūtē 1:2 panāca Patriks Hornkvists, bet nākamo nepilnu piecu minūšu laikā ar precīziem raidījumiem atzīmējās Sidnijs Krosbijs un Džeiks Gencels. Atlikušajā laikā “Penguins”, pateicoties lieliskai vārtsarga Meta Mareja spēlei (32 atvairīti metieni), spēja noturēt pārsvaru un tādējādi sērijā izvirzīties vadībā ar 1-0.

Daudz mazāka intriga bija vērojama Rietumu konferences pusfināla pirmajā spēlē starp mājiniekiem “Golden Knights” un viesiem “Sharks”. Neskatoties uz Sanhosē kluba pārsvaru pirmajā periodā izpildītajos metienos (17:9), Lasvegasas klubs jau cīņas pirmajās 12 minūtēs četras reizes raidīja ripu viesu komandas vārtos, bet atlikušajos divos periodos to paveica vēl trīs reizes, uzstādot gala rezultātu 7:0.

Uzvarētājiem vārtus guva septiņi dažādi spēlētāji, bet rezultatīvākie ar trim punktiem bija Džonatans Marčesols (1+2), Deivids Perons (0+3) un Reilijs Smits (0+3). “Golden Knights” vārtos visus 33 “Sharks” izpildītos metienus atvairīja Marks-Andrē Flerī, tādējādi pieredzējušais vārtsargs jau trešo reizi šajā Stenlija Kausa izcīņā laukumu pameta nepārspēts.

Lasvegasas klubs šobrīd ir vienīgais, kas izslēgšanas turnīrā cīnās bez zaudējumiem. Pirmajā kārtā zelta bruņinieki četrās spēlēs izslēdza Losandželosas “Kings”. Arī “Sharks” Rietumu konferences ceturtdaļfinālu pārvarēja, nezaudējot nevienā mačā (4-0 pret Anaheimas “Ducks”), taču nu Kalifornijas komandai priekšā ļoti sarežģīts konferences pusfināls.