“Penguins” piedāvā Bļugeram kvalifikācijas līgumu

Teodors Bļugers, sportazinas.com
Teodors Bļugers | Foto: Mark Blinch/NHL.com

Nacionālās hokeja līgas () komanda Pitsburgas “Penguins” piedāvājusi latviešu uzbrucējam Teodoram Bļugeram vienas sezonas kvalifikācijas līgumu, ziņo medijs “DKPittsburghsports”.

Piedāvājums izteikts kopumā pieciem “Penguins” hokejistiem, kuri vasarā kļuvuši par ierobežoti brīvajiem aģentiem – Markusam Petersonam, Zekam Astonam-Rīzam, Adamam Džonsonam, Džozefam Blandisi un Bļugeram.

Ja Bļugers piekritīs līgumam, viņš “Penguins” pārstāvēs arī nākamsezon. Viņam gan tādā gadījumā būs divvirzienu līgums un latvieti tādējādi varēs nosūtīt uz Amerikas Hokeja līgu (AHL), kur viņš saņemtu mazāku algu.

Kvalifikācijas līguma ietvaros viņš NHL saņemtu 715 000 dolāru (629 000 eiro) algu vienas sezonas ietvaros, kas gan mainītos, ja viņš aizvadītu dueļus AHL līmenī.

Ierobežotajiem brīvajiem aģentiem piedāvājumus var izteikt arī citas NHL komandas, taču priekšroka pagarināt līgumus ir pēdējai pārstāvētajai vienībai

Bļugers aizvadītajā sezonā piedzīvoja ilgi gaidīto debiju NHL. Tās ietvaros viņš 28 regulārā čempionāta spēlēs atzīmējās ar sešiem vārtu guvumiem un četrām rezultatīvām piespēlēm, kā arī nopelnīja pozitīvu lietderības koeficientu +7. Izslēgšanas spēļu turnīrā latvieša kontā tikai viena spēle.

Tikmēr Amerikas hokeja līgā (AHL) pārstāvot Pitsburgas komandas fārmklubu Vilksbāres/Skrentonas “Penguins”, uzbrucējs 45 spēlēs atzīmējās ar 21 vārtiem un 18 rezultatīvām piespēlēm, kā arī pozitīvu lietderības koeficientu +20.

24 gadus vecais Bļugers 2012. gada NHL draftā tika izvēlēts ar augsto 52. numuru otrajā kārtā, taču līdz debijai NHL viņam bija jāgaida septiņi gadi.

Bļugers bija arī Latvijas izlases dalībnieks aizvadītajā pasaules čempionātā, kur viņš septiņās spēlēs atzīmējās ar vieniem vārtiem un trim rezultatīvām piespēlēm.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par