”Penguins” uzvar mājās 11.reizi pēc kārtas, Bļugers joprojām nespēlē (VIDEO)

18/02/2018 08:29
Jevģēnijs Malkins, Sportazinas.com

Nacionālajā hokeja līgā (NHL) šonakt Pitsburgas ”Penguins” pieveica Toronto ”Maple Leafs”, tādējādi tā savā laukumā izcīnīja 11. uzvaru pēc kārtas, taču latviešu uzbrucējs Teodors Bļugers arī šoreiz laukumā nedevās.

Iepriekšējo divu gadu Stenlija kausa ieguvēja ”Penguins” ar 5:3 pieveica vienu no Austrumu konferences spēcīgākajām komandām Toronto ”Maple Leafs”. Uzvarētāju sastāvā ar vārtiem un divām rezultatīvām piespēlēm izcēlās Jevģēnijs Malkins, kurš sasniedza 900 punktu robežu NHL.

”Penguins” pirms vairāk nekā nedēļas no sava Amerikas Hokeja līgas (AHL) fārmkluba izsauca 23 gadus veco Teodoru Bļugeru, tomēr latviešu uzbrucējs šonakt nedevās laukumā un joprojām gaida savu debiju NHL.

Astoņu zaudējumu sēriju pārtrauca viena no pēdējo gadu titulētākajām komandām Čikāgas ”Blackhawks”, kas savā laukumā ar 7:1 sagrāva spēcīgo Vašingtonas ”Capitals”. Mājinieku kapteinis Džonatans Teivzs guva savus 16. vārtus sezonā un atdeva divas rezultatīvas piespēles. Savukārt ”Blackhawks” rezultatīvākais spēlētājs Patriks Keins atzīmējās ar diviem punktiem (1+1) un izdarīja 500. rezultatīvo piespēli savā NHL karjerā.

Kalgarī ”Flames” aizsargs Dagijs Hamiltons guva trīs vārtus, taču viņa hat-trick neglāba ”Flames” no zaudējuma mājās pret Floridas ”Panthers” (3:6), kas svinēja jau septīto uzvaru pēdējās astoņās spēlēs.

Austrumu konferences līdere Tampabejas ”Lightning” pamatīgi nomētāja Ņūdžersijas ”Devils” vārtus, tomēr piedzīvoja jau trešo zaudējumu pēdējās četrās spēlēs (3:4). Viesu otrais vārtsargs Edijs Laks atvarīja 48 no 51 pretinieku metiena un aizvadīja savu pirmo sauso spēli sezonā.

Par jauno līgas līderi kļuva Vegasas ”Golden Knights”, kas ar 6:3 savā laukumā apspēlēja Monreālas ”Canadiens” un izcīnīja trešo uzvaru pēc kārtas. Mājinieki guva trīs vārtus jau pirmajā trešdaļā, taču izšķirošo pārsvaru ieguva otrajā periodā, kad iemeta divus bezatbildes vārtus. Ar diviem vārtiem un vienu rezultatīvu piespēli izcēlās Reilijs Smits, bet Džonatans Marsešons izdarīja trīs rezultatīvas piespēles.

Rietumu konferences viena no vājākajām komandām Vankūveras ”Canucks” mājās ar 6:1 sagrāva Austrumu konferences vicelīderi Bostonas ”Bruins”, kuras vārtos sabēra četras ripas jau pirmajā trešdaļā. Zviedru uzbrucējs Luī Eriksons guva divus vārtus. Savukārt viņa tautietis Anderss Nilsons atvairīja 44 no 45 pretinieku metieniem un nopelnīja rezultatīvu piespēli komandas trešajā vārtu guvumā.

Tikmēr Austrumu konferences pastarīte Detroitas ”Red Wings” izbraukumā ar 3:1 pārspēja Rietumu konferences vicelīderi Nešvilas ”Predators” un svinēja trešo uzvaru pēdējās četrās cīņās. Pamatus uzvarai viesi ielika jau pirmajās 11 minūtēs, kuru laikā guva divus vārtus.

Nacionālās hokeja līgas (NHL) regulārā čempionāta sestdienas spēļu rezultāti:

Bufalo “Sabres” – Losandželosas “Kings” 2:4 (0:1, 0:3, 2:0);

Minesotas “Wild” – Anaheimas “Ducks” 2:3 (1:1, 1:0, 0:1, 0:0, 0:1) – pēcspēles metienos;

Otavas “Senators” – Ņujorkas “Rangers” 6:3 (2:1, 2:1, 2:1);

Arizonas “Coyotes” – Edmontonas “Oilers” 1:0 (1:0, 0:0, 0:0);

Pitsburgas “Penguins” – Toronto “Maple Leafs” 5:3 (2:2, 1:1, 2:0);

Tampabejas “Lightning” – Ņūdžersijas “Devils” 3:4 (1:1, 1:2, 1:1);

Vegasas “Golden Knights” – Monreālas “Canadiens” 6:3 (3:2, 2:0, 1:1);

Nešvilas “Predators” – Detroitas “Red Wings” 1:3 (0:2, 0:0, 1:1);

Čikāgas “Blackhawks” – Vašingtonas “Capitals” 7:1 (3:1, 3:0, 1:0);

Kalgari “Flames” – Floridas “Panthers” 3:6 (1:1, 1:3, 1:2);

Vankūveras “Canucks” – Bostonas “Bruins” 6:1 (4:0, 1:0, 1:1).