Peronam pietiek ar vienu periodu, lai gūtu “hat-trick” pret “Penguins” (VIDEO)

29/03/2023 11:01
Davids Perons

Davids Perons otrdien Nacionālās hokeja līgas (NHL) mača pēdējā periodā 13 minūšu laikā guva trīs vārtus, palīdzot Detroitas “Red Wings” savā laukumā pārspēt Pitsburgas “Penguins”. Detroitas “Red Wings” pieveica Pitsburgas “Penguins” ar 7:4 (3:0, 0:3, 4:1).

Perons devīto reizi savā NHL karjerā guva trīs vārtus spēlē. 45.minūtē viņš guva vārtus ar plaukstas metienu, panākot 4:3, 57.minūtē vairākumā izvirzīja Detroitas komandu vadībā ar 5:4, gūstot uzvaras vārtus, un 45 sekundes vēlāk guva savus 19.vārtus sezonā. “Labākā spēle manā karjerā acīmredzot bija izslēgšanas spēļu sērijā ar Sentluisas “Blues” pagājušajā gadā, taču arī šī bija īpaša,” sacīja Perons, kurš līgā spēlē 16 gadus.

Trīs rezultativitātes punktus uzvarētāju labā guva pēdējos vārtus mačā guvušais Dilans Larkins (1+2), kurš ripu raidīja tukšos vārtos, pa diviem punktiem sakrāja Endrjū Kops (1+1), Piuss Zuters, kā arī aizsargi Morics Zeiders un Džordans Ousterlijs (visiem – 0+2). Vārtos Alekss Nedelkovičs, kurš aizvadīja simto spēli līgā, atvairīja 35 viesu metienus.

Pretiniekiem, kuri atspēlējās no 0:3 un 3:4, pa divām rezultatīvām piespēlēm tika Jevgeņijam Malkinam, kurš 26 karjeras spēlēs ar Detroitas vienību  ir sakrājis 40 punktus, un Rikardam Rakelam. Rezultātam kļūstot 3:3, Detroitas kluba galvenais treneris Dereks Lalons par spēles laika vilcināšanu, apstrīdot vārtu zaudējumu, tika izraidīts no komandas rezervistu soliņa, maču turpinot vadīt viņa asistentam Bobam Bouneram.

Bostonas “Bruins” savā laukumā piekāpās Nešvilas “Predators” ar 1:2 (0:0, 0:1, 1:1), pārtraucot septiņu uzvaru sēriju. Uzvarētāju vārtos Jūse Saross atvairīja 35 čempionāta otras rezultatīvākās komandas hokejistu metienus. Otrā laukuma galā Līnuss Ulmarks atvairīja 21 metienu. Vārtus uzvarētāju labā guva Kodijs Glass un Kouls Smits, kurš 79 sekundes pirms mača beigām raidīja ripu tukšos vārtos. Divas sekundes pirms mača beigām Davids Pastrņāks vienus vārtus atguva, gūstot savus 52.vārtus sezonā.

Jau ziņots, ka Latvijas uzbrucēja Teodora Bļugera pārstāvētā Vegasas “Golden Knights” otrdien mājās piekāpās Edmontonas “Oilers” – 4:7 (2:3, 1:3, 1:1), apraujoties četru uzvaru sērijai. Bļugers šajā cīņā uz ledus bija 12 minūtes un 11 sekundes, pielietojot divus spēka paņēmienus, reizi pārķerot ripu, uzvarot 39% iemetienu un cīņu pabeidzot ar +/- rādītāju -2. Mājinieku rindās divus vārtus guva Žonatans Maršeso, bet divas rezultatīvas piespēles sakrāja aizsargs Alekss Pjetrandželo. Viesiem ar pieciem (1+4) rezultativitātes punktiem izcēlās Raiens Nūdžents-Hopkinss, trīs rezultatīvas piespēles sakrāja Konors Makdeivids, bet vārti un rezultatīva piespēle Leo Draizaitla kontā.

Vārtsarga Elvja Merzļikina pārstāvētā Kolumbusas “Blue Jackets” viesos piekāpās Ņujorkas “Rangers”, kas izrādījās pārāka ar 6:2 (3:2, 1:0, 2:0). Merzļikins kājas savainojuma dēļ nebija iekļauts sastāvā. Vārtos Maikls Hačinsons atvairīja 30 no 35 metieniem, bet mājinieku vārtos Igors Šestjorkins tika galā ar 28 metieniem. Kolumbusas vienībā abu vārtu gūšanā piedalījās Džonijs Gudro (1+1). Uzvarētājiem pa diviem rezultativitātes punktiem sakrāja Artemijs Panarins, Vinsents Tročeks, Mika Zibanejads (visiem – 1+1), Aleksī Lafrenjērs un aizsargs Edams Fokss (abiem – 0+2). Jau astotajā minūtē mājinieki panāca 3:0 pārsvaru.