Pertija gatavs vadīt Latvijas izlasi

Tamazs Pertija, sportazinas.com
Foto: Optibet Virslīga

Latvijā labi zināmais gruzīnu speciālists Tamazs Pertija nenoliedz – viņa sapnis ir trenēt Latvijas valstsvienību. Sarunā ar “rus.tvnet.lv” 44 gadus vecais treneris atklāj, ka “Valmieru” devies trenēt, jo Latvijas futbola federācijas prezidents Kaspars Gorkšs viņam bija apsolījis vietu izlases galvenā trenera Slavišas Stojanoviča štābā.

“Esmu pavadījis Latvijas čempionātā 20 gadus, zinu visus spēlētājus, un uzskatu, ka esmu gatavs,” savu mērķi ieskicēja Pertija.

“Tas, ka aizbraucu uz Valmieru, tas bija ar “piespēli” no Gorkša, kurš man teica: ej strādāt uz “Valmieru”, tad tiešām kļūsi par palīgu izlasē. Palīgs – tas nenozīmē, ka es “fiškas” novietotu treniņos. Ideja bija tāda, ka mēs būtu divatā (ar Stojanoviču), es palīdzētu spēlētājiem, ar taktiku, noskaņošanu… Diemžēl tas nenotika. Godīgi sakot, esmu sarūgtināts. Domāju, ka vīrietis kaut ko saka – tad arī tas ir jādara.”

Daudzi uzskata, ka Tamazs ar “Valmieras” vienību rāda brīnumus. Komanda, kurai pirms sezonas tika uzlikts uzdevums neizkrist no virslīgas, šobrīd atrodas ceturtajā pozīcijā, priekšā komandām ar krietni lielākiem budžetiem un kvalificētiem spēlētājiem.

Pats treneris neuzskata, ka tas ir pārsteigums: “Mani tas nepārsteidz. Kad pirms sezonas devāmies uz treniņnometnēm, es redzēju, ka šie puiši var spēlēt futbolu. Pats interesantākais, ka mēs vēl neko tādu neesam izdarījuši vai sasnieguši. Mēs tikai sākam. Puiši tikai tagad sajutuši uzvaru garšu.”

Tāpat Gruzijas speciālists, kurš Latvijā ir kopš 1997.gada nosauca četrus spēlētājus, kurus, viņaprāt, vajadzētu iekļaut Latvijas valstsvienības kandidātu sarakstā. Iepriekš Pertija bija paudis sašutumu, ka no “Valmieras” netika izsaukts neviens futbolists.

“Lai spēlētu sākumsastāvā, visticamāk, tādu futbolistu mums nav. (Ēriks) Punculs varētu būt izlasē, (Mārcis) Ērglis šogad labi spēlē, mūsu vārtsargs (Vladislavs) Lazarevs un arī aizsargs (Jānis) Krautmanis izskatās spēcīgi. Šie puši varētu tikt iekļauti izlases paplašinātajā kandidātu sarakstā,” uzskata Pertija.

 

Pilna intervija krievu valodā pieejama ŠEIT.

 

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par