Pertija: Muļķīgi iekritām pretuzbrukumos, kuros viņi parādīja savu klasi

12/07/2018 21:52

Jau vēstījām, ka UEFA Eiropas līgas kvalifkācijas pirmās kārtas mačā pērnās sezonas Latvijas kausa ieguvēja FK “Liepāja/Mogo” savā laukumā ar 0:3 piekāpās iepriekšējās sezonas Zviedrijas līgas ceturtajai spēcīgākajai komandai “Hacken.” Pēc mača abu komandu treneri izteicās par aizvadīto dueli, uzslavējot vienai otru.

Tamazs Pertija komentēja“Hacken” ir ļoti laba komanda, kas prata izmantot savas iespējas. Spēles sākumā centāmies izmantot presingu, kas arī pirmajās 20 minūtēs izdevās. Muļķīgi iekritām pretuzbrukumos, kuros viņi parādīja savu klasi. Otrajā puslaikā nespēlējām labi, jo pēc pirmā puslaika aktīvā futbola, mēs nosēdāmies. Viņi lieliski izmantoja savas iespējas. Mēs centāmies izmantot savu spēlētāju labās puses, spēlēt plaši, bet viņi prata labi aizstāvēties. “Hacken” ir ātra komanda, kas prata ātri noorganizēt pretuzbrukumus, kuros ielaidām visus trīs vārtus. Viņiem ir augstākās klases spēlētāji, kas spēlējuši izlasē, bet viens pat Amsterdamas Ajax. Šovakar bija grūti, jo Virslīgā parasti dominējām, tomēr, it īpaši spēles izskaņā, ielaidām trīs vārtus īsā periodā. Karašauska iztrūkums arī bija jūtams.”

Savukārt uzvarētāju komandas galvenais treneris Andreass Alms izteicās:Protams, esam ļoti priecīgi par rezultātu. Jo pirmajās 20 minūtēs spēlējām slikti, bet esam ļoti apmierināti, ka beigās guvām trīs vārtus. Mūsu DNS ir ierakstīti pretuzbrukumi un spēles izskaņā tas izdevās pilnībā. Mēs vērojām spēli pret “Spartaku”. “Liepāja” visu laiku dodas un priekšu, bet Zviedrijas līgā mums komandas daudz pietur bumbu, spēlē pozicionāli, tāpēc bija grūti pielāgoties šim duelim, taču izdarījām visu iespējamo šovakar. Šogad neesam zaudējuši mājās, tāpēc domājams, tur viss būs labi. Protams, tas ne nenozīmē, ka būsim vieglprātīgi, bet, lai netiktu nākamajā kārtā, mums savu skatītāju priekšā jānospēlē ļoti slikti.

Zviedrijā ir spēcīga līga, tāpēc viegli zaudēt punktus. Jā, mēs vietējā čempionātā vairākas spēles nenospēlējām labi, taču pēdējās divās pārbaudes spēlēs un šovakar izcīnījām uzvaru. Kā izdevās tikt atpakaļ uz uzvaru ceļa? Smags darbs, bet šodien visi neparādīja labāko sniegumu, tomēr pratām uzvarēt. Tas bija pozitīvākais.

Irandusts guva vārtus un atdeva rezultatīvu piespēli, tāpēc esmu apmierināts ar viņa sniegumu un izdarīto maiņu. Iesaistoties duelī, Irandusts sākotnēji izcēlās ar daudz brāķa, taču viņa kvalitātes dienas beigās palīdzēja mums gūt vārtus un noorganizēt vēl vienus. Viņš parasti dodas sākumsastāvā, taču šodien izlēmu viņam dot iespēju otrajā puslaikā. Irandusts ir talantīgs puisis (aizvadījis maču arī Zviedrijas U-21 izlasē), tāpēc viņam mūsu komandā ir liela loma.”

Abu komandu atbildes spēle tiks aizvadīta pēc nedēļas – 19. jūlijā. Pāra uzvarētājs nākamajā kārtā spēkosies ar spēcīgo Leipcigas “Red Bull” no Vācijas.