Peru futbolisti garantē vietu 2022. gada PK kvalifikācijas “play off”

30/03/2022 12:40
Peru futbola izlase

Peru futbola izlase otrdien Dienvidamerikas zonas kvalifikācijas turnīra pēdējā kārtā ar 2:0 (2:0) pārspēja Paragvajas valstsvienību un garantēja sev vietu 2022.gada Pasaules kausa finālturnīra atlases izšķirošajā “play off”  fāzē. Pateicoties panākumam Peru kvalifikācijas turnīrā ieņēma piekto vietu un starpkontinentālajā “play off” tiksies ar Austrālijas vai Apvienoto Arābu Emirātu (AAE) futbolistiem.

Vārtus izšķirošajā mačā Peru labā jau pirmajā puslaikā guva Itālijā dzimušais Džanluka Lapadula un Jošimars Jotuns. Peru līdz ar to 18 mačos sakrāja 24 punktus, par punktu apsteidzot Kolumbiju, kas pēdējā kārtā ar 1:0 (1:0) viesos pieveica pastarīti Venecuēlu. Vienīgos vārtus pirmā puslaika kompensācijas laikā ar 11 metru soda sitienu guva Hamess Rodrigess.

Citā mačā graujošu uzvaru izcīnīja Brazīlijas izlase, kas viesos ar 4:0 (2:0) pieveica Bolivijas valstsvienību. Brazīliešu labā divus vārtus guva Ričarlisons,  bet pa reizei precīzi bija Brunu Guimarešs un Lukass Paketa. Lieliski kvalifikācijas turnīru noslēdza Urugvajas izlase, kas viesos ar 2:0 (0:0) pārspēja Čīli, tiekot pie ceturtās uzvaras pēc kārtas. Urugvajas izlases rindās spēles beigās ar precīziem sitieniem izcēlās Luiss Svaress un Fereriko Valdeverde.

Tikmēr uzvaru kompensācijas laikā viesos izsēja Argentīnas izlase, kas nospēlēja neizšķirti 1:1 (1:0) ar Ekvadoras futbolistiem. Argentīniešus vadībā pirmajā puslaikā izvirzīja Hulians Alvaress, bet pēdējā minūtē uz viesu vārtiem tika nozīmēts 11 metru soda sitiens. Eners Valensija to realizēt nespēja, taču pats tika pie vārtsarga atsistās bumbas un to nogādāja vārtos, panākot 1:1.

Dienvidamerikas Futbola konfederācijas (CONMEBOL) kvalifikācijas zonā Brazīlija un Argentīna aizvadīja 17 spēles (savstarpējais mačs Brazīlijā netika pabeigts), iekrājot 45 un 39 punktus. Pārējās komandas nospēlēja visas 18 spēles. Trešo vietu ar 28 punktiem ieņēma un Urugvaja, Ekvadora finišēja ceturtā ar 26 punktiem punktiem. Piekto pozīciju ieņēm Peru ar 24 punktiem, bet tālāk sekoja Kolumbija ar 23 punktiem, Čīle ar 19, Paragvaja ar 16, Bolīvija ar 15, bet pēdējā vietā palika Venecuēla ar desmit punktiem. Pirmās četras izlases nodrošināja vietu finālturnīrā, bet Peru vēl spēlēs izšķirošajā “play-off” kārtā.