Peru neizmanto momentu ”jūru” un zaudē Dānijai

16/06/2018 20:54
Paolo Gverrero, Sportazinas.com

Pasaules kausa C apakšgrupas pirmajā spēlē uzvaru izcīnījusi Dānijas valstsvienības, kas ar 1:0 pieveica Peru. Uzvaras vārtu guva uzbrucējs Jusufs Pulsens. Bet pirmā puslaika beigās Peru futbolists Kveva nerealizēja 11 metru soda sitienu.

Pirms spēles

Šī Peru izlasei ir atgriešanās Pasaules kausā pēc 36 gadu pārtraukuma, taču Dānijas izlase pēdējo reizi četrgades svarīgākajā turnīrā piedalījās 2010. gadā Dienvidāfrikas Republikā. Toreiz dāņi netika ārā no grupas, taču šoreiz izredzes ir krietni augstākas. Protams, lai runātu par izslēgšanas spēlēm, vispirms jāpieveic spēcīgā Peru izlase.

Peru pirms brauciena uz Krieviju aizvadīja trīs pārbaudes spēles un zaudējumu garšu neizjuta. Vispirms ar 2:0 tika pieveikta Skotija, bet ar 3:0 sagrauta Saūda Arābija, taču pēdējā duelī bezvārtu neizšķirts pret Zviedriju. Peru valstsvienība, kura sapulcējusi visai solīdu sastāvu, tiek uzskatīta par vienu no finālturnīra ”tumšajiem” zirdziņiem. Tā kvalifikācijas turnīrā ierindojās piektajā vietā Dienvidamerikas zonā un pārspēlēs ieguva vietu Pasaules kausā.

Dānija aizvadīja divus mačus, gatavojoties PK finālturnīram, un izcīnīja vienu uzvaru un viens duelis noslēdzās neizšķirti. Vispirms 0:0 ar Zviedriju, bet pēc tam dāņi ar 2:0  apspēlēja Meksiku. Dānijas izlasē par līderi uzskatāms ”Tottenham” vidējās līnijas maestro Kristians Eriksens, kurš guva Premjerlīgā guva 10 vārtus un izdarīja tikpat rezultatīvas piespēles. Atlases ciklā valstsvienības rindās 26 gadus vecais pussargs atzīmējās ar 10 vārtiem. Lielā mērā no viņa snieguma būs atkarīgi Dānijas panākumi.

Sākumsastāvi:
Peru: (4-2-3-1) Galjese; Rodrigess, Ramoss, Advinkula, Trauko – Tapija, Jotuns – Karilo, Kveva, Floress – Fārfans
Dānija: (4-3-3) Šmaihels; Kjārs, Kristiansens, Dalsgārs, Strigers – Deleinijs, Ēriksens, Kvists – Sisto, Jorgensens, Pulsens

Pirmais puslaiks

Krietni aktīvāk maču uzsāka Peru valstsvienība un Dānijas izlases vārtos savu meistarību nācās demonstrēt ”Leicester City” vārtu vīram Kašperam Šmaihelam. Peru izlasei bija vēl vairāki asi uzbrukumi, taču bumba lidoja pāri vai garām vārtu rāmim. Lai gan Dānijai puslaika beigās izdevās nedaudz dueli izlīdzināt, tomēr bīstami momenti pie Peru vārtiem nebija.

Pašā puslaika nobeigumā, 45. minūtē, pēc videoatkārtojuma noskatīšanās, tika nozīmēts 11 metru soda sitiens uz Dānijas izlases vārtiem. Tomēr Kveva pārsita pāri vārtiem un šajā divcīņā uzvarēja Kaspers Šmaihels.

Otrais puslaiks

57. minūtē Peru izlase noorganizēja teicamu uzbrukumu, taču, vēloties izspēlēt līdz tukšiem vārtiem, pārkombinējās un izniekoja izcilu iespēju. Divas minūtes vēlāk, 59. minūtē, Peru ”iekrita” aizsardzībā un ”Leipzig” uzbrucējs Jusufs Pulsens nokļuva aci pret aci ar Galjesi, raidot bumbu vārtu tīklā – 1:0 Dānijas labā! Jau minūti vēlāk Šmaihels jau glāba Dāniju, ļoti akrobātiski atvairot sitienu.

70. minūtē īstu ”virpuli” pie Dānijas izlases vārtiem savērpa Dienvidamerikas komanda, bīstami sitot Maskavas ”Lokomotiv” futbolistam Fārfanam. Tomēr aizsardzībā atgriezās pirmo vārtu autors Pulsens, palīdzot Šmaihelam bumbu tvert.

79. minūtē, uz maiņu nākušais Gverrero, aptuveni no 11 metru soda sitiena atzīmes izdarīja sitienu ar papēdi un bumba aizlidoja gar pašu vārtu stabu, viegli noelšoties Dānijas izlases līdzjutējiem. Tikmēr 83. minūtē Peru bija jāpanāk izlīdzinājums, bet Peru futbolista izpildītais sitiens jau pustukšos Dānijas vārtos, trāpīja virsū aizsargam Kjāram. Kārtējā izniekotā iespēja…