Pētersone finišē trešajā vietā ASV čempionāta posma sacensībās BMX

17/01/2022 13:44
Vineta Pētersone

Latvijas čempione BMX riteņbraukšanā Vineta Pētersone aizvadītās nedēļas nogalē Floridas štatā startēja ASV čempionāta posma sacensībās – “Sunshine State”. Pirmās dienas sacensībās trenera Ģirta Kātiņa audzēkne ieņēma piekto vietu, kam dienu vēlāk sekoja gūta trešā vieta, vēsta Latvijas riteņbraukšanas federācija (LRF).

Tokijas 0limpisko spēļu dalībniece Vineta Pētersone starpsezonas posmu pavada tālajā Kolumbijā, kur labos apstākļos var plānveidīgi gatavoties 2022. gada sezonai. Klimats ļauj aizvadīt treniņus āra trasē, kas trenējoties Latvijā ziemas mēnešos nav iespējams.

Aizvadītās nedēļas nogalē trenera Ģirta Kātiņa audzēkne devās uz ASV, lai Floridas štatā startētu trīs dienu garajās “Sunshine State” sacensībās, kas iekļautas ASV čempionāta vērtējumā. Latvijas sporta līdzjutējiem vēl labā atmiņā ir Māra Štromberga gūtie panākumi Ziemeļamerikā. 2014. gadā Štrombergs izcīnīja uzvaru ASV čempionāta kopvērtējumā, to paveicot dramatiskā veidā lielajās finālsacensībās – USA BMX Grands. Jāizceļ, ka divkārtējais olimpiskais čempions triumfēja arī citos lielākajos ASV BMX seriālos.

Sieviešu elites sacensības notika sestdien un svētdien. Uz starta pirmajā dienā izgāja 13 sportistes. Vinetai izdevās iekļūt lielajā dienas finālā. Tajā ikdienā “Silvas ziķeru” klubu pārstāvošā sportiste ieņēma piekto vietu. Uzvarēja pērn Pasaules kausa posmā sesto vietu izcīnījusī ASV sportiste Dalenija Vona. Svētdienas sacensībās, kas bija iekļautas arī UCI kalendārā ar C1 kategoriju, Pētersone spēja izcīnīt trešo vietu. Arī šoreiz uzvarēja mājiniece Dalenija Vona. Par izcīnīto trešo vietu Pētersone saņēma arī 74 UCI pasaules ranga punktus, kas pavisam noteikti ļaus veikt kāpumu pasaules rangā. Šobrīd tajā Vineta ieņem 24. vietu.

Gana spēcīgs sastāvs pirmās dienas sacensībās bija arī uz vīru sacensībām. Uzvaru svinēja ASV dzīvojošais francūzis Žoriss Dodē, kurš sev aiz muguras atstāja Džošuā Maklīnu un olimpisko čempionu Niku Kimmanu.