Laizāne un Petraks nefinišē Eiropas čempionāta šosejas riteņbraukšanā grupas braucienā

11/09/2021 19:47
Rodžers Petaks

Latvijas sportisti Lija Laizāne un Rodžers Petraks sestdien Itālijā nefinišēja Eiropas čempionāta šosejas riteņbraukšanā grupas braucienā. Elites sacensībās sievietēm Latvjas pārstāve Laizāne 105,6 kilometrus garajā trasē, katrā aplī cīnoties ar apmēram 170 metrus augstu pauguru, nefinišēja.

Finišu sasniedza vien 32 no 102 startējušajām sportistēm. Uzvaru izcīnīja nīderlandiete Ellena van Deika, kura iepriekš individuālajā braucienā ierindojās otrajā vietā. Viņa par 18 sekundēm apsteidza tuvākās sekotājas – vācieti Liāni Liperti un lietuvieti Rasu Leleivīti.

U23 riteņbraucēji Trentīno apkārtnē šajā pašā trasē veica desmit apļus, mērojot 133,6 kilometrus. Vienīgajam Latvijas sportistam Petrakam līdz finišam nokļūt neizdevās. Viņš bija finišu nesasniegušā 81 sportista pulkā. Finiša līniju sasniedza 67 sportisti.

Uzvarēja Beļģijas braucējs Tibo Nī, kurš distanci veica trīs stundās sešas minūtēs un 57 sekundēs, sešu sportistu finišā apsteigdams itāli Filipo Barončīni un spāni Huanu Ajuso. Latviju Eiropas čempionātā Itālijā pārstāv 12 riteņbraucēji. Eiropas čempionāts Itālijas pilsētā Trentīno norisināsies līdz svētdienai. Sacensības noris junioru, U23 un elites ieskaitē.