Vaičulei sezonas labākais rezultāts un vieta EČ 400 metru pusfinālā

03/03/2023 10:34
Gunta Vaičule

Latvijas sprintere Gunta Vaičule piektdien Stambulā Eiropas vieglatlētikas čempionātā telpās sasniedza sasniedza savu labāko sezonas rezultātu un iekļuva 400 metru pusfinālā.

Vaičule, startējot Eiropas čempionātā otro reizi, savā priekšskrējienā finišēja 52,85 sekundēs, sasniedzot savu labāko sezonas rekordu, un skrējienā ierindojās trešajā vietā. Latvijas sportiste nenodrošināja uzreiz vietu pusfinālā, taču starp visu priekšskrējienu dalībniecēm, kuras uzreiz neiekļuva nākamajā kārtā, bija starp divām labāko rezultātu īpašniecēm, kuras arī varēs sacensties pusfinālā. Nākamā sacensību kārta paredzēta piektdienas vakara sesijā. 2019.gada čempionātā Glāzgovā Vaičule iekļuva pusfinālā, ar rezultātu 53,53 sekundes ieņemot 14.vietu 37 sportistu vidū.

Tikmēr Iļja Petrušenko sasniedza sasniedza savu labāko sezonas rezultātu, taču ar to nepietika, lai iekļūtu 400 metru pusfinālā. Petrušenko startēja otrajā priekšskrējienā un, finišējot 47,95 sekundēs, ierindojās piektajā pozīcijā, zaudējot cerības uz iekļūšanu pusfinālā. Iepriekš viņa sezonas labākais rezultāts bija 47,96 sekundes, kuru šoreiz izdevās uzlabot par 0,01 sekundi.  No katra skrējienā pusfinālā iekļuva divi labāko rezultātu īpašnieki un vēl divi ātrākie skrējēji no visiem pieciem priekšskrējieniem. Pirms diviem gadiem debijā šajās sacensībās 23 gadus vecais atlēts ar rezultātu 48,46 sekundes ierindojās 46.vietā 49 sportistu vidū.

Šodien vēl Agate Caune sacentīsies 3000 metru finālā.