Pie “Blue Jackets” arēnas izveidota Kivlenieka piemiņas vieta

07/07/2021 10:50

Blakus Nacionālās hokeja līgas (NHL) kluba Kolumbusas “Blue Jackets” arēnai ir izveidota latviešu vārtsarga Matīsa Kivlenieka piemiņas vieta.

Cilvēki pie “Nationwide” arēnas nes sveces, ziedus, plakātus un arī nūjas.

Tāpat Kolumbusas vienība savā “Twitter” kontā publicējusi piemiņas video. “Tavs smaids un atmiņas par tevi būs vienmēr dzīvas,” rakstīts kluba tviterī.

Iepriekš vēstīts, ka traģiskā incidentā dzīvību zaudēja talantīgais latviešu vārtsargs Kivlenieks.

Medijs “The Athletic” sākotnēji saņēma policijas ziņojumu no Novi pilsētas Mičiganā, kur notika traģiskais incidents. Leitnants Džeisons Meiers informēja, ka, kāpjot ārā no brīvdabas karstās vannas, Kivlenieks paslīdējis un letāli traumējis galvu, atsitot to pret betonu, taču šī informācija nebija līdz galam precīza. Kivlenieks nokrita, taču tas notika tādēļ, ka viena no atlūzām viņu smagi traumēja, nevis tādēļ, ka viņš paslīdēja. Tāpat oficiālais atzinums liecina, ka nāves iemesls nebija galvas savainojums.

Viena atlūza sākotnēji lidoja pāri galvām, bet tad visas notikuma vietā esošās personas metās ārā no vannas. Tobrīd otra lauska ielidoja Kivleniekam krūšu rajonā un sprāga, kas viņu letāli traumēja. Tobrīd arī Kivlenieks nokrita uz betona, bet tas bija saņemtā trieciena dēļ. Meiers paziņojis, ka visas indikācijas liecina, ka cilvēks, kurš aktivizēja salūtu, nebija alkohola reibumā. Autopsijā nebija novērotas galvas traumas, bet gan ļoti smagi bojāti iekšējie orgāni.

“Tas ir milzīgs trieciens Latvijas hokejam un visai valstij. Matīss bija ar mums kopā šajā pasaules čempionātā un jāsaka, ka vēsturē paliks viņa leģendārā uzvara pār Kanādu. Visdziļākā līdzjutība Matīsa vecākiem, radiniekiem, kā arī visai hokeja sabiedrībai un līdzjutējiem,” teica LHF prezidents Aigars Kalvītis. “Tagad mums visiem jāsanāk kopā un jāsaprot, ko darīt šajā situācijā. Ļoti cerējām uz viņa palīdzība 2022. gada olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīrā [notiks šī gada augustā]. Jā, kaut kā tā sakritis, ka traģisks liktenis piemeklē vairākus latviešu hokejistus, kuri spēlēja Ziemeļamerikā. Ir jādomā par to, kā varētu godināt viņu piemiņu, pašlaik sīkāk par to neesmu gatavs runāt,”

Kopš 2013. gada talantīgais vārtsargs spēlēja Ziemeļamerikā, savukārt kopš 2017. gada viņš bija “Blue Jackets” sistēmas hokejists. Debiju NHL viņš piedzīvoja 2020. gada 19. janvārī, atvairot 31 no 32 metieniem komandas uzvarā pār Ņujorkas “Rangers”. Kopā Kivlenieks aizvadīja astoņus mačus NHL, atvairot 89,9% metienu un vidēji ielaižot 3,09 ripas.

Aizvadītajā pasaules čempionātā Rīgā 24 gadus vecais Kivlenieks kļuva par vienu no Latvijas izlases varoņiem spēlē pret Kanādu, kad viņš atvairīja visus 38 metienus Latvijas valstsvienības vēsturiskajā uzvarā. Kopā viņš šī gada PČ piedalījās četros mačos, apturot 92,2% no pretinieku metieniem un caurmērā ielaižot 2,18 ripas.

Pieslēgties

Dienas fokusā

Artis Ate
17/09/2021 09:48

“VEF Rīga” kapteinis Ate: Iepriekšējā sezonā atmosfēra ģērbtuvē bija fantastiska, arī šogad uz to strādāsim

Latvijas basketbola kluba “VEF Rīga” kapteinis Artis Ate sarunā ar “Sportazinas.com” dalījies ar pirmajiem iespaidiem par gaidāmās sezonas komandas sastāvu, atskatījies uz pārbaudes spēļu rezultātiem, kā arī atklājis sezonas mērķus….