Anglijas futbola premjerlīgas klubs Mančestras “United” ir noslēdzis piecu gadu līgumu ar Brazīlijas pussargu Andreju Santusu, kā arī panācis vienošanos par Beļģijas izlases pussarga Juri Tīlemansa iegādi.
Iepriekš tika ziņots, ka Mančestras klubs bija pavisam tuvu cita brazīlieša Edersona iegādei, taču darījums pagājušajā nedēļā izjuka, jo Pasaules kausā spēlējušajam pussargam bija problēmas ar medicīniskajām pārbaudēm. Līdz ar to Edersons uz “United” nepārcelsies un paliks savā līdzšinējā komandā, Itālijas A sērijas vienībā “Atalanta”.
Tomēr “United” oficiāli savā rīcībā ieguvusi 22 gadus veco Santusu, parakstot piecu gadu līgumu. Futbola apskatnieks Fabricio Romāno ziņo, ka transfēra summa ir 50 miljoni mārciņu (58,6 miljoni eiro).
Dreams do come true.@04Andrey is proof of that 🔏 pic.twitter.com/2ZiSP7y9ai
— Manchester United (@ManUtd) July 13, 2026
Santuss līdz šim pārstāvēja Londonas “Chelsea”. Sešas spēles Brazīlijas izlasē aizvadījušais futbolists pārsvarā gan tika izīrēts citiem klubiem. Santuss 2023. gadā par 16 miljoniem mārciņu (18,8 miljoni eiro) no Riodežaneiro “Vasco da Gama” pārgāja uz “Chelsea”, bet atlikušajā sezonas daļā tika izīrēts Brazīlijas komandai. 2023./2024. gada sezonā viņš bija izīrēts Anglijas premjerlīgas komandai Notingemas “Forest”, pēc tam divreiz tika nosūtīts uz Francijas komandu “Strasbourg”.
Santuss atgriezās “Chelsea” komandā 2025./2026. gada sezonā, taču nespēja nostiprināties komandas sākumsastāvā, jo Enco Fernandess un Moisess Kaisedo bija centrālo pussargu pirmā izvēle. Divarpus gadu laikā visos turnīros kopā Santuss “Chelsea” rindās aizvadīja 47 spēles.
Romāno ziņo, ka “United” ir arī vienojies ar citu premjerlīgas klubu Birmingemas “Aston Villa” par Tīlemansa pāreju. Mančestra komanda esot aktivizējusi 41 miljonu eiro vērto spēlētāja izpirkšanas punktu Tīlemansa līgumā ar “Aston Villa”. Tāpat ar pašu Beļģijas pussargu jau ir panākta mutiska vienošanās.
29 gadus vecais spēlētājs no Lesteras “City” bez transfēra maksas pievienojās “Aston Villa” 2023. gadā un ir spēlējis galveno lomu, pagājušajā sezonā klubam kvalificējoties Čempionu līgai un uzvarot Eiropas līgā. Tīlemanss “Aston Villa” kluba sastāvā visos turnīros piedalījās vairāk nekā 130 spēlēs, tai skaitā 35 spēlēs pagājušajā sezonā, kurās guva divus vārtus un sakrāja septiņas rezultatīvas piespēles.
Tīlemanss bija Beļģijas izlases kapteinis šī gada Pasaules kausā un guva divus vārtus, taču ceturtdaļfinālu, ar 1:2 zaudējot Spānijai, viņš izlaida iesildīšanās laikā gūtās traumas dēļ. Beļģijas izlasē viņš 90 spēlēs ir guvis 15 vārtus.
🚨💣 BREAKING: Youri Tielemans to Manchester United, HERE WE GO! 🔴🇧🇪
— Fabrizio Romano (@FabrizioRomano) July 13, 2026
United activate €41m release clause into Tielemans’ contract at Aston Villa, verbal agreement also with Belgian midfielder.
Andrey Santos done + Tielemans next after Éderson deal called off on Friday. 📈 pic.twitter.com/e8XdKmrgzg
Mīļākais sporta veids
Aktuālās tēmas
Interesanti un saprotami par sportu