Pieci vārtsargi, kuriem “Dinamo” vajadzētu pievērst uzmanību

Aleksandrs Salāks, Sportazinas.com
Aleksandrs Salāks | Foto: Getty Images/Martin Rose

Rīgas “Dinamo” aizvadījuši piecas ļoti atšķirīgas spēles. Ja pēc abām spēlēm Rīgā likās, ka pirmssezonas vicečempioni ir zirgā, tad pēc 2:7 Helsinkos, 0:4 Ņižņekamskā un 1:5 Maskavā, viss tik rožains vairs neliekas. Ja nākamajās spēlēs turpināsies vārtu jūra, komandas ģenerālmenedžerim un galvenajam trenerim vienā personā Ģirtam Ankipānam var nākties veikt izmaiņas komandas sastāvā.

Protams, gūstot tikai trīs vārtus tikpat spēlēs, vainot vārtsargus liekas mazliet negodīgi, tomēr tieši Kristers Gudļevskis šobrīd ir komandas pirmais numurs. Izbraukuma sērijā Gudļevskis atvairīja 42 metienus, ielaižot savā cietoksnī 12 ripas.

Vēl sagatavošanās posma laikā vairākkārtīgi tika pieminēta vārtsargu līnija, proti, ka tā ir jāpastiprina, tomēr komandas vadība domāja citādi. Tā vietā, lai piesaistītu komandai kvalitatīvu pirmo numuru, vienībā atgrieza Maksimu Tretjaku, kurš iepriekšējā sezonā bija “Dinamo” trešais vārtsargs. Līdz pēdējam brīdim “Dinamo” cerēja, ka arī šogad “īrē” izdosies iegūt Timuru Biļalovu, kurš šobrīd marinē rezervistu soliņu Kazaņā.

Daudz atkarīgs, cik ātri spēs izveseļoties cits “Ak Bars” vārtsargs Emils Garipovs, kura prombūtnē, par otro numuru kļuvis tieši Biļalovs. Baumo, ka Garipova muguras trauma ir tik nopietna, ka varētu pat likt krievam beigt karjeru. Šāda informācija Biļalova iespējamo atgriešanos Rīgā krietni samazina.

Šobrīd vēl nav par vēlu pastiprināties ar vēl kādu vārtsargu, lai uzlabotu situāciju. Apskatīsim piecus vārtsargus, kuri vēl ir bez līguma jaunajai sezonai, un varētu pastiprināt Rīgas “Dinamo” pēdējo bastionu. “Dinamo” vēl nav iztērējusi visu atvēlēto algu budžetu, tadēļ runā, ka vismaz vienu labu kontraktu komanda varot piedāvāt.

Joni Ortio

Joni Ortio, sportazinas.com
Joni Ortio | Foto: .ru

KHL līdzjutējiem somu vārtsargs ir labi pazīstams, jo iepriekš pārstāvējis Podoļskas “Vitjaz” rindas. Iepriekšējā sezonā Ortio kaldināja komandas iekļūšanu “play off” cīņās, 52 pamatturnīra spēlēs atvairot 92,2 procentus sāncenšu metienu, caurmērā mačā ielaižot 2,53 ripas. Tāpat Ortio kļuva par ceturto vārtsargu KHL vēsturē, kurš atzīmējies ar gūtiem vārtiem: viņš no savas komandas spēlētājiem pēdējais pieskārās ripai, kad “Traktor” to raidīja savos vārtos. Lielā mērā tieši Ortio spēle bija faktors, kadēļ iepriekšējā sezonā “Vitjaz” cīņā par izslēgšanas spēlēm pārspēja rīdziniekus.

Ortio, kuram arī 36 spēļu pieredze Kalgari “Flames” rindās, ir vārtsargs, kurš paļaujas uz savu kustīgumu un atlētismu, bieži spēlējot akrobātiskā manierē. 28 gadus vecais soms labi spēj izvēlēties pozīciju, bet tiek atzīmēta arī viņa spēja spēlē iesaistīties ar nūju. Tas pozitīvi viņu atšķir no Gudļevska. Skaidrs, ka Ortio gaida lielu līgumu, bet situācijas dzīvē mainās, kas var pavērt iespējas Rīgai, kura var piedāvāt lielisku dzīvi sadzīvei, kā arī KHL apriti. Nesagaidījis ielūgumus uz NHL klubu treniņnometnēm, Orito devies uz Šveici, kur centīsies iekļūt Cīrihes “Lions” komandā. Ja tas neizdodas, Ortio var skatīties arī KHL virzienā, kur par pilnu iepriekšējo sezonu Podoļska viņam maksājusi 400 000 eiro.

Aleksandrs Salāks

Jau 2010.gadā toreiz 23 gadus vecais Salaks varēja nokļūt Rīgas “Dinamo” sastāvā, tomēr tad tika izdarīta izvēle par labu Zviedrijas komandai “Farjestad”, kuras sastāvā Salākam izdevās kļūt par Zviedrijas čempionu. KHL čehu vārtsargs ieradās 2013./2014.gada sezonā, kad pievienojās līgas grandam .

Kopumā KHL Salaks aizvadījis vairāk nekā 200 spēles. Pēc SKA, Salāks spēlēja Novosobirskas “Sibir” un Jaroslavļas “Lokomomotiv” komandās. Čehu pamatoti dēvēja par vienu no labākajiem līgas ripu ķērājiem, tomēr tiek atzīmēts, ka viņam brīžiem traucē pārlieku lielā emocionalitāte un traumas, kas pēdējos gados seko Aleksandram.

Iepriekšējā sezonā Salāks spēlēja “Lokomotiv”: 20 pamatturnīra spēlēs atvairot 92,5 procentus metienu, bet četras reizes nostāvot uz “nulles”.

Šobrīd Salāks ir bez līguma, trenējoties ar Čehijas leģendai Jaromiram Jagram piederošo Kladno komandu. Salāks noteikti ir dārgs prieks un var nebūt komandai pa kabatai, bet, lai atgrieztos KHL apritē, iespējams, tieši “Dinamo” ir komanda, kas var viņam palīdzēt uz nākamo sezonu nopelnīt lielāku līgumu jau citā līgas vienībā.

Denijs Teilors

Denijs Teilors, sportazinas.com
Denijs Teilors | Foto: American Hockey League

33 gadus veco Teiloru labi pazīst KHL, jo viņš sevi iepriekš labi pierādījis pārstāvot Minskas “Dinamo”, Zagrebas “Medvescak” un Novosobirskas “Sibir”. Pēc lieliska snieguma KHL, Teilors pievienojās Otavas “Senators” organizācijai Nacionālajā hokeja līgā, mekā aizvadot vienu spēli, pirms atkal atgriezās Novosobirskā iepriekšējā sezonā. Aizvadītajā sezonā Anglijā dzimušais kanādietis KHL pamatturnīrā aizvadīja 33 spēles, atvairot 91,4 procentus sāncenšu raidījumu, bet ielaižot 2,82 ripas ik spēlē.

Teilors nav augumā ražens vārtsargs (183cm), tomēr to kompensē ar savu darba ētiku, ātro pārvietošanos vārtos. Viņš lieliski nosedz vārtu apakšējo daļu, tomēr dažreiz aizspēlējas, pazaudējot aiz sevis vārtus. Neskatoties uz to, Teilors, kurš mazliet atgādina Edgaru Masaļski, varētu kļūt par Rīgas “Dinamo” pirmo numuru. Noteikti arī finansiālā plānā Teilors nav pats dārgākais spēlētājs, un turpinoties sezonai, ar katru mēnesi bezdarbnieks kluba budžeta kontekstā kļūst lētāks.

Džastins Pogī

Džastins Pogi, sportazinas.com
Džastins Pogī (pa kreisi) | Foto: hd.se

Ja Ortio vai Salaks noteikti kļūtu par “Dinamo” vislabāk atalgotajiem spēlētājiem, tad nākamais variants rīdziniekiem būtu pa kabatai bez pārāk lielas naudas meklēšanas. 33 gadus vecais Džastins Pogī ir sevi labi apliecinājis Zviedrijā, bet vienu sezonu 2016./2017.gadā spēlēja KHL, pārstāvot Bratislavas “Slovan”. Pogī nav skaļš vārds, bet viņš var piedāvāt stabilitāti un pieredzi, veidojot vārtsargu duetu ar Gudļevski.

Zīmīgi, ka Pogī bijis tuvu spēlēšanai Rīgas komandā pēc debijas KHL. 2017.gada vasarā, kad Ankipāns bija tikai ģeneralmenedžeris, bet galvenā trenera amatā gatavojās debitēt Sandis Ozoliņš, komanda izvēlējās par labu Džastinam Pītersam. Kā Pogē stiprās puses tiek uzskaitītas viņa spēja izvēlēties pozīciju, kā arī aukstasinība dažādās spēles situācijās. Iepriekšējā sezonā Pogē pārstāvēja Zviedrijas spēcīgākās līgas klubu “Rogle”, 37 pamatturnīra spēlēs atvairot 91,1 procentus pretinieku metieni, caurmērā ielaižot 2,55 vārtus mačā.

Ņikita Serebjakovs

23 gadus vecais hokejists šajā sezonā laukumā KHL mačos nav devies, jo ir bez līguma. Neskatoties uz pietiekami labu iepriekšējo sezonu Vladivostokas “Admiral” rindās, kad Serebjakovam izdevās kļūt par vienības pirmo numuru, puses nav panākušas jaunu vienošanos. Tiesa, vārtsargs ir ierobežoti brīvais aģents, kas nozīmē, ka tiesības KHL vēl labu laiciņu piederēs “Admiral” komandai, kurā vārtsargs acīmredzot nevēlas spēlēt.

Iepriekšējā sezonā 40 pamatturnīra spēlēs maskavietis vidēji atvairīja 91,6 procentus sāncenšu metienu. Serebjakovs pēc spēles stila mazliet atgādina iepriekšējā sezonā Rīgā redzēto Biļalovu. Lai Rīga iegūtu Serebjakovu, komandas vadībai jāvienojas ar “Admiral” par tiesību pārdošanu. Krievijas medijos iepriekš izskanējusi informācija, ka Vladivostokas klubs par Serebjakovu vēlas 150 000 eiro. Tam papildus jāvienojas par individuālā līguma nosacījumiem, kas Serebjakova kandidatūru krietni sadārdzina. Tāpat, lai atmaksātos kompensācijas maksāšana, līgums jāslēdz vismaz uz divām sezonām – tādus līgumus Rīgā nav iecienījuši.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par