Piekto gadu pēc kārtas “Biķernieku” trasē labāko noskaidros prasmīgākie rallijkrosa piloti

Biķernieku trase
Biķernieku trase | Foto: latviarx.lv

Sestdien jau piekto gadu pēc kārtas Biķernieku trasē klātienē būs redzami pasaules čempionāta rallijkrosā dalībnieki, kuriem sākotnēji paredzēts aizvadīt sacensību piekto etapu.

Latvijas Televīzijas 7.kanālā translācija no Biķernieku trases būs vērojama, sākot no plkst.10.15.

Jau ziņots, ka septembra vidū Rīgā noritēs nevis viens, bet gan divi pasaules čempionāta posmi rallijkrosā.

Sestdien Biķernieku trasē tiks aizvadīts pasaules čempionāta piektais posms, bet dienu vēlāk uzvarētāju noskaidros arī sestajā etapā. Tāpat Rīgā norisināsies viens Starptautiskās Automobiļu federācijas (FIA) Eiropas rallijkrosa čempionāta posms “Supercar” klasē un viens “Projekt E” kausa posms automašīnām ar elektrodzinējiem, bet saistībā ar šīm izmaiņām, Biķernieku trasē šogad nenotiks FIA Eiropas rallijkrosa čempionāta posms priekšpiedziņas “Super1600” automašīnām.

Šogad skatītāji nevarēs baudīt divu latviešu cīņu vienā klasē, jo pasaules čempionāta “SuperCar” ieskaitē startēs Reinis Nitišs (“ESmotorsport”), savukārt Jānis Baumanis spēkus izmēģinās “Projekt E” jeb elektroautomašīnu klasē, tādējādi kļūstot par pirmo Latvijas braucēju, kurš “ielūkojies” rallija krosa nākotnē.

Piektā posma pirmais kvalifikācijas brauciens pasaules čempionāta “SuperCar” ieskaitē paredzēts plkst.10.30, bet otrais plānots plkst.11.50

Pēc otrā kvalifikācijas brauciena trasē pirmo reizi ar elektroautomašīnu būs redzams Baumanis, kuram debijas reizē būs jāspēkojas vien ar trim braucējiem. Viena no tām būs Natālija Barata no Lielbritānijas.

Plkst.13.15 “SuperCar” klasē notiks trešais kvalifikācijas brauciens, pusfināli sāksies plkst.16, bet pirms fināla sacensībām, otro kvalifikācijas braucienu aizvadīs “Projekt E” klase. Fināls “Projekt E” klasē gaidāms svētdien. būs slēgta no plkst.18.

Organizatori dienu pirms sacensībām ziņoja, ka Nitišs uz starta būs redzams jau pašā kvalifikācijas sākumā. Sestdien kopā ar jēkabpilieti pirmie trasē dosies arī Liams Dorans (Lielbritānija), Antons Marklunds (Zviedrija) un kopvērtējuma trešās vietas īpašnieks Niklass Grenholms.

Rīgā tiks aizvadīts otrais no šogad kopumā paredzētajiem četriem “Projekt E” posmiem. Savu sacensību debiju Rīgā pieredzēs ar “Citroen Racing” rūpnīcas komandas atbalstu sagatavots “Citroen C3 ERX” auto, kura vadīšana būs uzticēta Sirilam Reimondam.

Baumanis līdz šim bija piedalījies visos Rīgas rallijkrosa pasaules čempionāta posmos, taču šogad sportista atbalstītāji Covid-19 pandēmijas radītajos apstākļos nespēja sniegt nepieciešamo atbalstu. Baumanis šosezon nav piedalījies kādā no rallijkrosa etapiem.

Tāpat pirmo reizi pasaules čempionātā rallijkrosā trasē šogad būs redzams Nitišs, kurš pēc pagājušās sezonas nolēma pievērsties rallija disciplīnai. Sportists šogad Rīgā brauks ar Lietuvas komandas “ESmotorsport” gādātu “Škoda Fabia EVO RX” sacīkšu auto.

Pēc četriem posmiem pasaules čempionāta kopvērtējumā līderis ar 111 punktiem ir divkārtējais pasaules čempions zviedrs Juhans Kristofešsons, tālāk ar 94 punktiem seko Matīass Ēkstrems, bet pirmo trijnieku ar 76 punktiem noslēdz Niklass Grenholms.

Pērn par prieku pašmāju skatītājiem, sacensībās pēc gada pārtraukuma atkal startēja divi latviešu piloti, kuriem bija pamatotas izredzes izcīnīt vietu uz goda pjedestāla. Mainīgos laikapstākļos notikušajās sacensībās, vislabāko sniegumu demonstrēja un uzvaru izcīnīja vēlāk par pasaules čempionu kļuvušais zviedru pilots Timijs Hansens, bet abi latvieši posmu noslēdza ar savstarpēju cīņu pusfinālā, kura finišu ceturtajā un sestajā vietā attiecīgi sasniedza Nitišs un Baumanis.

Pēc Latvijas posmiem sezonas turpinājumā paredzēti etapi Spānijā, Beļģijā un Vācijā. Pirms Beļģijas posma vienām sacensībām bija jānotiek Portugālē, bet Covid-19 radītās pandēmijas dēļ etaps tika atcelts.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par