Pikāns: Nākamās sezonas mērķis – atgriezties LČ čempionu tronī

Andis Pikāns, sportazinas.com
Andis Pikāns | Foto: Evija Trifānova/LETA

Trešdien norisinājās Latvijas hokeja kluba “Kurbads” preses konference, kurā tika prezentēts komandas sastāvs, kā arī tika izvirzīti komandas mērķi gaidāmajā sezonā.

“Kurbads” šovakar aizvadīs pārbaudes maču pret vienu no spēcīgākajām Krievijas augstākās hokeja līgas (VHL) komandām Sanktpēterburgas “SKA-Neva”. Tā būs atvadu spēle vienības ilggadējam uzbrucējam Tomam Hartmanim.

Komandas vadītājs Andis Pikāns komentēja spēles nozīmīgumu: “Šis mums ir pirmais šāda veida pasākums, jo “Kurbadam” šī ir tikai septītā sezona. Toms klubā ir aizvadījis sešas sezonas, kuru laikā ielicis milzīgus pamatus komandas sniegumā. Ir pienācis tas brīdis, kad viņam bija jāizvēlas – darbs un ģimene vai hokejs. Domāju, ka Toms ir izdarījis pavisam normālu izvēli, tādēļ šis ir īpašs mačs.”

Pikāns komentēja jaunā nolikuma produktivitāti: “Lietas ar Latvijas Hokeja federāciju (LHF) ir sakārtotas un vēlējos pateikties visiem klubu vadītājiem, kuri ļoti aktīvi iesaistījās un veicināja pozitīvās izmaiņas. Ir pamats cerēt, ka varēsim pretendēt uz mūsu galveno mērķi – izcīnīt Latvijas čempionu titulu.”

Kā zināms, tad jūnija sākumā LHF apstiprināja jauno spēlētāju pārejas nolikumu, kas stājās spēkā tā pieņemšanas brīdī. “Mērķis bija izveidot vienotu pāreju nolikumu, kas darbotos visiem Latvijas spēlētājiem un klubiem zem LHF jurisdikcijas,” sacīja LHF sporta direktors Edgars Buncis

“Kurbada” vadītājs atklāja veiktās izmaiņas nolikumā: “Izmaiņas ir tādas, ka divi nolikuma punkti bija nekonkrēti un tos varēja interpretēt citādāk, taču tagad ir veiktas izmaiņas un spēlētāju pārejas vairs nav iespējamas pēc 30. janvāra.”

Savukārt kluba ģenerālmenedžeris Miks Kovtuns atzina, ka šis nolikuma punkts bija vienīga lieta, kura neapmierinājusi “Kurbada” vadību, taču LHF esot bijusi pretimnākoša un problēmu atrisinājusi.

“Ir prieks par Daugavpils komandu, ka viņi ir atgriezušies čempionātā. Tuvākajā nākotnē gribētos, lai arī citās pilsētās izveidotos labas komandas, kuras celtu “Optibet” hokeja līgas (OHL) līmeni. Būtu lielāka konkurence un turnīrs tikai no tā iegūtu,” piebilda Kovtuns.

Divkārtējie Latvijas čempioni gatavošanos 2019./2020. gada OHL čempionātam uzsāka jūlija beigās, kad aizvadīja ledus un fiziskās sagatavotības treniņu.

10. augustā “Kurbadam” paredzēts otrais mačs pret “SKA-Neva”. Turpinājumā rīdzinieki aizvadīs deviņu dienu treniņnometni, bet 21. un 22. augustā vienībai paredzētas divas pārbaudes spēles Baltkrievijā ar “Lida” komandu. Mēneša beigās “Kurbada” hallē sekos mači ar Polijas klubu “PKH Gdansk”.

Sprukts: Šogad ir izveidojusies lieliska komandas saliedētība

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par