Pinka nosaukts par volejbola meistarlīgas janvāra labāko spēlētāju

05/02/2021 15:30

Par “Credit 24” janvāra mēneša labāko volejbolistu nosaukts “RTU Robežsardze”/”Jūrmala” vienības spēlētājs Patriks Pinka, piektdien ziņo Latvijas Volejbola federācija (LVF).

Janvārī no Latvijas klubiem “Credit24” meistarlīgā spēles aizvadīja vien “RTU Robežsardze”/”Jūrmala” un Jēkabpils “Lūši” komandas, tādējādi kandidātu loks bija pavisam šaurs. Cīņā par mēneša labākā spēlētāja balvu Pinka apsteidza “Lūšu” pirmā tempa volejbolistu Zigurdu Adamoviču. “Ļoti labi aizstāja Aleksandru Avdejevu tik svarīgā spēlē pret “Parnu”, un uzbrukuma procents divās spēlēs ir ļoti augsts – 60%,” tā Pinkas sniegums janvārī raksturots klubā.

“RTU Robežsardze”/”Jūrmala” volejbolists tikai starpsezonā pievienojās klubam, un janvārī pamatsastāvā cēsinieks devās, galvenokārt, tāpēc, ka spēlēt nevarēja Avdejevs. Savu iespēju jaunais sportists izmantoja spīdoši. “Abās spēlēs veicās labi. Man patīk uzsākt spēli laukumā, un arī pirms mačiem jutos labi. Avdejevs nevarēja spēlēt, un nebija citu variantu – bija jāiet laukumā,” sarunā ar LVF stāsta Pinka. “Labi sapratāmies ar cēlāju Vitāliju Ščitkovu. Nebija konkurences, tāpēc varēju spēlēt brīvāk un nedomāt par kļūdām. Tas deva pārliecību par saviem spēkiem, bet cēlājs jau no pirmajiem gūtajiem punktiem redzēja, ka var man uzticēties. Tā spēle deva garīgu pacēlumu, un ar tādām pašām emocijām devos laukumā arī pret Pērnavu,” skaidro volejbolists.

Ja uzbrukumā viss padevās, servju uzņemšanā Pinkam vēl ir tāls ceļš līdz pilnībai. Arī spēļu protokoli liecina, ka tikai apmēram puse servju ir uzņemtas labi un tikai piektā daļa – ideāli un parocīgi cēlājam. “Piekrītu. Servju uzņemšana ir tas spēles elements, kas ir jāuzlabo visvairāk,” saka Pinka. “Brīžiem tā ir laba un stabila, bet brīžiem “aizpeld”. Tas, visticamāk, ir koncentrēšanās trūkums. Jau sāku domāt par nākamo soli, un uzņemšana nesanāk tāda, kā gribēts.” Vaicāts, vai pēc šīm spēlēm viņa pozīcijas, lai dotos laukumā pamatsastāvā, ir labākas, Pinka atbild, ka jau sezonas sākumā viņš pāris reizes ir bijis ielikts pamatsastāvā, taču toreiz tik labi neveicās, un viņš atkal nokļuva rezervistos. “Tas, kurš dosies laukumā, nav atkarīgs tikai no spēlēm, bet arī treniņiem. Ar tādu domu – būt labākam par pārējām “pusītēm” arī eju uz treniņu,” saka 19 gadus vecais volejbolists.

Nedēļas beigās Jūrmalas klubam ir divas ļoti svarīgas spēles “Credit24” meistarlīgā, Jūrmalā tiekoties ar šī brīža divām spēcīgākajām līgas komandām “Saaremaa” un Tartu “Bigbank”. Lūgts novērtēt komandu spēkus, Pinka atsaka, ka izredzes ir vienmēr. “Ir video ar pirmo pretinieku – Tartu volejbolistu – spēli. Katrs individuāli mājās to skatāmies. Treniņos blokā un citos spēles elementos modelējam darbību tieši pret “Bigbank” komandu,” Pinka uzsver koncentrēto gatavošanos nākamajām spēlēm. “Abas ir līgas jaudīgākās komandas. Pēc Daugavpils un Jelgavas komandu izstāšanās mums tika atskaitīti punkti cīņās pret šīm komandām, un turnīra tabulā noslīdējām lejup. Tāpēc šajās cīņās punktus gūt būs ļoti svarīgi, lai pakāptos augstāk.”

Decembrī par labāko spēlētāju tika atzīts “Lūši” cēlājs Edvīns Skrūders. Latvijas sieviešu klubi janvārī spēles neaizvadīja, un līgas labākā volejboliste paliek nenosaukta. Līgas vadībā ar 32 punktiem 13 cīņās ir “Saaremaa”. 24 punkti 14 mačos un ceturtā vieta ir Jēkabpils “Lūšiem”, bet vēl par punktu mazāk 12 spēlēs ir “RTU Robežsardze”/”Jūrmala”. Sestā ir latviešu pārstāvētā “Parnu” ar 14 spēlēs sakrātajiem 19 punktiem. “Biolars”/”Jelgava” desmit mačos ir tikusi pie pieciem punktiem un ieņem astoto vietu, bet “Daugavpils Universitāte”/”Ezerzeme” izcīnījusi divus punktus sešās spēlēs un ierindojas pirmspēdējā devītajā vietā.

Vīriešu konkurencē šogad “Credit24” Meistarlīgā piedalās desmit komandas – piecas no Igaunijas (Tartu “Bigbank”, “Parnu”, “Saaremaa”, Tallinas “Selver” un “TalTech”), četras no Latvijas (“Daugavpils Universitāte”/”Ezerzeme”, “RTU Robežsardze”/”Jūrmala”, Jēkabpils “Lūši” un “Biolars”/”Jelgava”), un dalībnieku vidū atkal ir Lietuvas pārstāvji – Klaipēdas “Amber Volley”. Pērn marta beigās turnīra rīkotāji Covid-19 izplatības dēļ pieņēma lēmumu neizspēlēt “Final four” turnīru, kā rezultātā čempioni netika kronēti.

Pieslēgties

Dienas fokusā

20/04/2021 21:51

CSKA neatstāj variantus Hārtlija vadītajai “Avangard” un panāk izlīdzinājumu finālsērijā

Kontinentālās hokeja līgas (KHL) komanda Maskavas CSKA šodien panāca izlīdzinājumu Gagarina kausa izcīņas finālsērijā. CSKA ar 3:0 apspēlēja Latvijas hokeja izlases galvenā trenera Boba Hārtlija vadīto Omskas “Avangard”, sērijā rezultātam…