Pīpmanis Sarri pēc “Chelsea” dramatiskās uzvaras plāno atmest smēķēšanu

20/08/2018 16:01

Anglijas Premjerlīgas kluba Londonas “Chelsea” galvenais treneris Mauricio Sarri nopietni apsver atmest smēķēšanu, kaitīgo ieradumu, ko itālietis vairāku gadu garumā bija iecienījis vēl pirms pārcelšanās uz Angliju.

Lielbritānijas likums aizliedz smēķēt sabiedriskās vietās, tostarp arī futbola stadionos, kas tādējādi līdzšinējos divos Premjerlīgas mačos liedzis “ievilkt dūmu” arī 59 gadus vecajam Sarri, kurš par savu atkarību no cigaretēm jau paguvis saņemt kritiku no vietējiem medijiem.

Pagājušajā nedēļas nogalē “Chelsea” aizvadīja pirmo spēli savā laukumā šajā Premjerlīgas sezonā, aizraujošā duelī ar rezultātu 3:2 pārspējot citu Londonas grandu “Arsenal”. Uzvaras vārtus vien spēles 81. minūtē guva Markoss Alonso, bet pēc cīņas žurnālisti Sarri vaicājuši, vai saspringtā gaisotne mača izskaņā nav raisījusi trenerim vēlmi nomierināt savus nervus ar cigaretes palīdzību.

“Nē, cigaretes vietā vēlējos, lai ātrāk beigtos pirmais puslaiks un sāktos otrais (“Chelsea” pirmajā puslaikā paguva izsēt divu vārtu pārsvaru, pārtraukumā dodoties pie neizšķirta rezultāta 2:2 – aut.),” atzina itāliešu speciālists. “Plānoju uz gadu vai diviem pārtraukt smēķēšanu. Pēc tam atsākšu.”

Nav gan skaidrs, vai Sarri šo apņemšanos patiešām grasās un ir spējīgs realizēt, ņemot vērā Mauricio atkarību no nikotīna. Aizvadītajos mačos, ievērojot smēķēšanas aizliegumu, Sarri bijis redzams aizstājam cigaretes ar dažādu plastmasas priekšmetu, kā arī neaizdedzinātu cigarešu košļāšanu.

Sarri par Londonas kluba galveno treneri kļuva šajā vasarā, pārceļoties no Itālijas Serie A vienības “Napoli”. Viņa vadībā “aristokrāti” līdzšinējās divās jaunās Premjerlīgas sezonas spēlēs guvuši panākumus – mājās pār “Arsenal” (3:2) un viesos pret “Huddersfield” (3:0).