Pirmā sensācija – Francija sakauj vicečempionus somus (VIDEO)

07/05/2017 19:48

Pie negaidīta panākuma savās mājās notiekošā pasaules čempionāta mačā svētdien tika Francijas hokeja izlase, kas ar 5:1 (1:0, 2:1, 2:0) pārspēja pagājušā turnīra vicečempioni Somiju.

B apakšgrupas cīņā Parīzē divus vārtus uzvarētāju labā iemeta Antuāns Rusels.

Šī mača rezultātu 15.minūtē atklāja Francijas izlases hokejists Pjērs Eduārs Belemārs, tomēr otrās trešdaļas sākumā Miko Lehtonens panāca izlīdzinājumu. Tiesa, otrā perioda turpinājumā mājiniekiem izdevās ne tikai atgūt vadību, bet pat tikt pie divu vārtu pārsvara, kad izcēlās Rusels un Valentēns Klaro.

Lai arī trešās trešdaļas laikā Somijas valstsvienībai piederēja iniciatīva, tai ar vārtu gūšanu nesekmējās, turklāt Rusels 49.minūtē panāca jau 4:1, tādējādi gūstot savus otros vārtus mačā.

Noslēdzošajās pamatlaika minūtēs somi uz mājinieku vārtiem radīja pamatīgu spiedienu, turklāt jau labu laiku pirms beigām viņi nomainīja vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju, kas Francijai ļāva gūt piektos vārtus, kad to 58.minūtē paveica Damjēns Flerī.

Iepriekš svētdien B apakšgrupas cīņā pie pārliecinošas uzvaras tika pašreizējā pasaules čempione Kanāda, kas ar 7:2 (3:0, 3:1, 1:1) pieveica Slovēniju.

Kanādas valstsvienības labā ar trim vārtiem jeb “hat-trick” izcēlās Neitans Makinons.

Vēlāk šīs apakšgrupas ietvaros svētdien Norvēģija tiksies ar Šveici.

B apakšgrupas kopvērtējumā līderei Kanādai ir seši punkti divās spēlēs, kamēr pa trim punktiem guvušas Čehija, Norvēģija, Francija un Somija, bet divi punkti ir Šveicei. Sesto vietu ar vienu punktu ieņem Slovēnija, kamēr bez punktiem ir Baltkrievija.

Savukārt A apakšgrupas cīņā Ķelnē pie pārliecinoša panākuma tikusi ASV izlase, kas ar 7:2 (3:1, 3:1, 1:0) sagrāva neveiksmīgi čempionātu sākušo Dāniju.

Uzvarētājiem ar “hat-trick” šajā mačā izcēlās Kleitons Kellers, kamēr divreiz atzīmējās Anderss Lī.

ASV izlasei jau pirmajā trešdaļā piederēja liels pārsvars, kas tai ļāva izvirzīties vadībā ar 3:1, bet cīņas turpinājumā amerikāņi savu pārākumu turpināja apliecināt.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka pirms tam svētdien A apakšgrupas cīņā Oļega Znaroka un Harija Vītoliņa trenētā Krievijas izlase ar 10:1 (2:0, 3:1, 5:0) sagrāva Itāliju.

Divus vārtus Krievijas valstsvienības labā iemeta Artēmijs Panarins un Sergejs Andronovs.

Pēcāk svētdien A apakšgrupas cīņā Latvija sacentīsies ar Slovākiju.

A apakšgrupas kopvērtējumā līdere ar pieciem punktiem divās spēlēs ir Krievija, bet tai ar četriem punktiem seko Zviedrija. Pa trim punktiem izcīnījušas Latvija, Vācija un ASV, kamēr pie diviem tikusi Slovākija. Savukārt viens punkts ir Itālijai, bet bez punktiem ir Dānija.

Turnīrā startējošās 16 komandas sadalītas divās grupās, pa astoņām vienībām katrā, kas katrai izlasei apakšgrupas sacensībās garantē septiņas spēles. Pēc viena apļa grupu spēlēm, kas ilgs līdz 16.maijam, katras apakšgrupas četras labākās komandas ceturtdaļfinālā turpinās cīņu par medaļām, bet turnīra divas vājākās komandas būs spiestas pamest augstāko divīziju.

Viņu vietā nākamajā gadā nāks Austrija un Dienvidkoreja, kuras ieņēma pirmās divas vietas pasaules čempionāta pirmās divīzijas A grupā, piedevām korejieši nākamgad elites grupā spēlēs pirmo reizi vēsturē.

Ceturtdaļfinālā pa diviem mačiem notiks Ķelnē un Parīzē, bet pusfināli un cīņas par medaļām norisināsies Ķelnē.