Pirmdien sāksies treniņi pieaugušo un jauniešu basketbola izlasēm

Latvijas izlases basketbolisti, sportazinas.com
Latvijas izlases basketbolisti | Foto: Sintija Zandersone

Latvijas izlases komandās organizētais treniņprocess valsts labāko speciālistu vadībā ilgtermiņā būtiski ietekmē basketbolistu meistarības attīstību. Tāpēc, kaut arī FIBA atcēlusi 2020. gada vasarā paredzētās starptautiskās sacensības, Latvijas Basketbola savienība organizē gan valstsvienību, gan jaunatnes izlašu darbu.

No 1. jūnija “Elektrum” Olimpiskajā centrā sieviešu un vīriešu valstsvienību, kā arī U16 un U18 izlašu kandidāti un kandidātes divreiz nedēļā piedalīsies treniņos, ievērojot valstī noteiktos ierobežojumus (pirmdienās un trešdienās vīrieši un jaunieši, otrdienās un ceturtdienās sievietes un jaunietes). Papildus basketbola nodarbībām tiks organizēti fiziskās sagatavotības treniņi.

Treniņus vadīs valstsvienību galvenie treneri Roberts Štelmahers un Mārtiņš Gulbis (ar saviem palīgiem), kā arī jaunatnes izlašu galvenie treneri Matīss Rožlapa (U18 meitenes), Guntis Endzels (U18 puiši), Aigars Nerips (U16 meitenes) un Agris Galvanovskis (U16 puiši).

“Līdz tuvākajām spēlēm ir pārāk ilgs laiks, lai tām gatavotos mērķtiecīgi, bet katram spēlētājam ir lietas, pie kurām vērts piestrādāt,” komentēja Latvijas vīriešu valstsvienības galvenais treneris Roberts Štelmahers. “Prieks, ka to varēsim darīt profesionālos apstākļos. Kopā ar kolēģiem Uvi Helmani, Raimondu Feldmani un Oskaru Ernšteinu, kā arī medicīnisko personālu esam gatavi palīdzēt spēlētājiem gatavoties sezonai. Darba procesā varēsim viens otru labāk iepazīt, arī novērtēt jaunos spēlētājus.”

“Lieliska iespēja pakāpeniski atgriezties normālā basketbola dzīvē. Pirmās nedēļas, visticamāk, paies ieskrienoties – novērtējot un uzlabojot spēlētāju kondīciju pēc piespiedu dīkstāves,” izteicās Latvijas sieviešu valstsvienības galvenais treneris Mārtiņš Gulbis. “Turpinājumā darīsim to, kas bija iecerēts jau pirms pandēmijas – treniņprocesa gaitā labāk iepazīšu spēlētājas, savukārt viņas labāk sapratīs manas prasības un spēles koncepciju. Ceru treniņos redzēt visas – gan pieredzējušās spēlētājas, gan vairākas U20 izlases dalībnieces un ASV augstskolu studentes”.

Jūlija beigās sāksies treniņnometnes U14 un U15 meiteņu un puišu izlasēm, augustā paredzēti Baltijas kausa izcīņas turnīri U14, U15 un U16 vecuma grupas komandām.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par