Pirmo reizi FIFA rangā divas izlases dala līderpozīciju; Latvija piedzīvo kritumu

Latvijas futbola izlase, Sportazinas.com
Foto: LFF

Pasaules vadošā futbola organizācija FIFA publicējusi jaunāko pasaules rangu, kurā pirmo reizi 25 gados līderpozīciju dala divas valstsvienības – Beļģija un Francija.

Beļģijas izlase aizvadītajā mēnesī guva divas uzvaras, tādējādi paceļoties līdz pirmajai pozīcijai, kur jau atradās Francija. Abas vienības tagad to dala ar iekrātajiem 1729 punktiem. Top 10 komandu sarakstā vienīgo izmaiņu piedzīvojusi Dānijas izlase, kas nokritusi par vienu vietu un tagad atrodas desmitajā pozīcijā.

Divu pozīciju kritumu tikmēr piedzīvojusi Latvijas izlase, kas pašlaik atrodas 131. vietā. Valstsvienība pēdējā mēneša laikā UEFA Nāciju līgā nospēlēja neizšķirti ar Andoras izlasi, bet piekāpās Gruzijas futbolistiem.

Kopš pērnā novembra Latvijas izlase allaž rangā atradās 131. vai 132.pozīcijā, bet pirms tam septembra rangā Latvijas izlase piedzīvoja kritumu par 17 vietām un nokrita līdz rekordzemajai 148. pozīcijai, bet oktobrī atguva uzreiz 19 vietas. Pēc marta Latvijas futbola izlase rangā par astoņām vietām atkāpās uz 139. pozīciju, bet pēc tam veica kāpumu.

UEFA Nāciju līgas turpinājumā Latvijas izlase aizvadīs divas spēles mājās – 13. oktobrī ar Kazahstānu un 16. oktobrī ar Gruziju.

Ārpus top desmit izlasēm lielāko kāpumu piedzīvojusi Ukrainas izlase, kas guva divas uzvarās Nāciju līgā. Valstsvienība pakāpās par sešām pozīcijām un pašlaik ieņem 29. vietu. Vēl par trīs vietām pakāpusies Vācijas izlase, kas pašlaik atrodas 12. vietā.

Lielāko ranga kritumu tikmēr piedzīvojušas Ganas un Slovēnijas izlases, kas nokritušas par sešām vietām. Attiecīgi Gana pašlaik atrodas 51. vietā, bet Slovēnija – 61.

Nākamais FIFA pasaules rangs tiks publicēts 25. oktobrī.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par