Pirmo reizi kluba pastāvēšanas vēsturē Stenlija kausa finālā spēlēs “Predators” (VIDEO)

23/05/2017 08:52

Nešvilas “Predators” hokejisti piprmdien savās mājās ar 6:3 (2:0, 0:1, 4:2) pārspēja Anaheimas “Ducks” komandu un pirmo reizi kluba vēsturē iekļuva Nacionālās hokeja līgas (NHL) Stenlija kausa izcīņas finālā.

Rietumu konferences finālsērijā līdz četrām uzvarām “Predators” svinēja panākumu ar 4-2. Nešvilas klubs NHL spēlē kopš 1998.gada, taču līdz šim labākais sasniegums izslēgšanas spēlēs bija otrās kārtas sasniegšana, kas komandai izdevās trīs reizes.

Par sērijas sestās spēles varoni kļuva “Predators” 23 gadus vecais uzbrucējsa Koltons Sisons, kurš guva “hat-trick”, tiekot atzīts par spēles pirmo zvaigzni, kamēr Ostins Votsons izcēlās ar diviem gūtiem vārtiem.

Votsons un Sisons pirmajā periodā “Predators” izvirzīja vadībā ar 2:0, tomēr otrajā trešdaļā čehs Ondržejs Kaše viesiem vienus vārtus atguva. Trešā perioda sākumā Sisons panāca 3:1 mājinieku labā, taču “Ducks” nepadevās un pēc Krisa Vagnera un Kema Faulera metieniem atguva neizšķirtu 3:3.

Tomēr mača izskaņa aizritēja “Predators” zīmē, jo Sisons sešas minūtes pirms pamatlaika beigām panāca 4:3, bet izskaņā Filips Fošbergs un Votsons raidīja ripu tukšos pretinieku vārtos, nodrošinot panākumu ar 6:3.

“Nekas nespēju iedomāties, ka Rietumu konferences fināla izšķirošajā spēlē gūšu “hat-trick”, taču runa nav tikai par mani, bet visu komandu. Mums izslēgšanas spēlēs ir bijuši vairāki nopietni izaicinājumi, kuri mūs ir saliedējuši. Mēs ticējām, ka varam to [finālu] sasniegt un te nu mēs esam,” pēc cīņas sacīja Sisons.

“Predators” galvenais treneris Pīters Laviolets kļuvis tikai par ceturto NHL vēsturē, kurš līdz Stenlija kausa finālam aizvedis trīs dažādasd komandas. Vispirms viņš 2006.gadā ar Karolīnas “Hurricanes” izcīnīja kausu, bet 2010.gadā ar Filadelfijas “Flyers” zaudēja finālā.

Zīmīgi, ka “Predators” Stenlija kausa izcīņu sāka kā Rietumu konferences pastarīte, jo tai starp izslēgšanas spēļu dalībniecēm NHL regulārajā čempionātā bija vismaz punktu, tomēr ceļā uz finālu tika uzveikta spēcīgā Čikāgas “Blackhawks” (4-0), bet pēc tam arī Sentluisas “Blues” (4-2).

“Predators” pretinieki Stenlija kausa finālā noskaidrosies Austrumu konferences finālsērijā, kurā pašreizējā Stenlija kausa īpašniece Pitsburgas “Penguins” ar 3-2 uzvar Otavas “Senators”.