Pirmo reizi persona ar paraplēģiju iekaro Austrālijas augstāko virsotni

Sems Taits
Sems Taits

Paraolimpietis kļuvis par pirmo cilvēku ar paraplēģiju, kuram izdevies iekarot Austrālijas augstāko virsotni Kocjuško kalnu, ziņo medijs “abc.net”.

Austrālijas medijs vēsta, ka Taitam tas izdevies bez mehānisku ierīču palīdzības un 16 kilometrus garo maršrutu viņš veicis septiņās stundās.

29 gadus vecais paraolimpietis Kocjuško kalnā uzkāpa pagājušajā mēnesī sešu cilvēku pavadījumā. Viņu atbalstīja tuvākie draugi, kuri arī nesa viņa ekipējumu un slēpes.

“Nevaru teikt, ka tuvākajā laikā darīšu to vēlreiz,” pauda Taits. “Domāju, ka pēc šī kāpiena man būs nepieciešama vismaz trīs nedēļu gara atpūta.”

“Fiziski šis man bija cita veida izaicinājums. Vēlējos redzēt, cik tālu varu iet.”

Taits 2013.gadā cieta motocikla avārijā, bet gūto traumu dēļ viņam diagnosticēta paraplēģija. Viņš ir pieredzējis slēpotājs, tāpēc ātri vien kļuva par parasportistu.

Kāpiena laikā Taits savu draugu palīdzību centās lūgt pēc iespējas retāk, lai arī viņi bija atbildīgi par sniega pieblietēšanu un ceļa kvalitāti, par kuru pārvietošanās notika ar slēpēm un velosipēdu, kas darbināms ar rokām. Grūtākais posms bija pēdējie 1,5 kilometri līdz virsotnei. Šajā distances daļā Taits sevi augšup nogādāja ar virves palīdzību, bet brīžiem bija spiests staigāt uz rokām, kamēr kāds no draugiem turēja kājas.

“Brīžiem pārvietojāmies vien par 20 metriem tālāk, tāpēc šķita, ka mēs nekustamies. Bija brīži, kad domāju, ka iespējams daru vairāk nekā varu paveikt,” atklāja Taits.

2018.gadā Taits debitēja paraolimpiskajās spēlēs un piedalījās piecās slēpošanas disciplīnās. Tostarp arī bija nobrauciens un milzu slaloms.

Sportists šobrīd aizvada treniņus un ceru kvalificēties 2022.gada Pekinas olimpiskajām spēlēm.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par