Pirms spēles ar Latvijas izlasi Levandovskis piedzīvo zaudējumu bundeslīgas mačā

05/10/2019 23:36

Vācija

Pirms Polijas un Latvijas futbola izlašu spēles, kas gaidāma 10. oktobrī Daugavas stadionā, poļu slavenais uzbrucējs Roberts Levandovskis kopā ar Minhenes “Bayern” komandu sestdien piedzīvoja zaudējumu Vācijas bundeslīgas mačā. “Bayern” ar rezultātu 1:2 (0:0) savā laukumā kapitulēja “Hoffenheim 1899” vienībai.

Pirmā puslaika 24.minūtē šīs nedēļas UEFA Čempionu līgas varonis Seržs Gnabrī guva vārtus, tomēr tiesnesis signalizēja aizmugures stāvokli. Spēles turpinājumā divas līdz trīs labas vārtu gūšanas iespējas bija mājiniekiem, bet viesi 40.minūtē atbildēja ar bīstamu sitienu no tuvas distances, taču Manuels Noiers palika nepārspēts.

54.minūtē ar sitienu no tuvas distances 1:0 panāca Sargis Adamjans, taču savu rezultativitātes sēriju 74.minūtē turpināja Roberts Levandovskis, ar galvu raidīdams bumbu vārtu tīklā. Adamjans atbildi parādā nepalika un vien piecas minūtes vēlāk no līdzīgas pozīcijas raidīja bumbu apakšējā labajā vārtu stūrī, izvirzot vadībā viesus.

Atlikušajā laikā “Bayern” nespēja sagrābt zaudēto, piedzīvojot pirmo zaudējumu šosezon.

Zīmīgi, ka “Hoffenheim” vienība iepriekšējās 11 viesošanās reizēs pie “Bayern”, nebija izcīnījusi nevienu uzvaru. Divas reizes spēlēts neizšķirti, bet pārējās piedzīvots zaudējums.

Levandovskis šosezon septiņās bundeslīgas spēlēs izcēlies jau ar 11 gūtiem vārtiem, bet 10.oktobrī viņu plkst. 21:45 klātienē varēs vērot arī Latvijas līdzjutēji, jo futbolists dosies palīgā Polijas izlasei, kas 2020.gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas ciklā spēlē vienā grupā ar Latvijas valstsvienību.

Citā spēlē “Leipzig” viesos spēlēja neizšķirti 1:1 (0:0) ar Leverkūzenes “Bayer”.

“Bayer” rindās vārtus guva Kevins Volands, bet Leipcigas komandā vienīgi vārti Kristofera Nkunku rēķinā.

Leipcigas komanda pirmajā puslaikā spēlēja krietni aktīvāk, tomēr vārtus nespēja gūt. Rezultātu 66.minūtē atklāja Volands, kurš soda laukumā, jau slīdot pa zālāju, spēja novirzīt bumbu aiz vārtu līnijas. Savukārt 78.minūtē filigrānus vārtus guva Nkuku, kurš pirms precīzā sitiena divas reizes nožonglēja bumbu.

Visbeidzot “Freiburg” savā laukumā spēlēja neizšķirti 2:2 (0:1) ar spēcīgo Dortmundes “Borussia”.

Spēles 20.minūtē pēc izspēlēta stūra sitiena Aksels Vitselis, neļāvis bumbai piezemēties, ar vienu pieskārienu raidīja to augšējā vārtu stūrī, savai komandai nodrošinot minimālu uzvaru pirmajā puslaikā.

Mājinieki otrā puslaika sākumā uzsāka atspēlēšanos, 55.minūtē precīzu sitienu izdarot Džanlukam Valdšmitam, bet Ašrafs Hakimi 12.minūtes vēlāk Dortmundi atkal izvirzīja vadībā. Svinības pabojāja Manuela Akanji raidījums savos vārtos. Futbolists jau kompensācijas laikā bija ieņēmis pozīciju pie kreisā vārtu staba, bet pretinieks no asa leņķa izdarīja spēcīgu sitienu, bumbai trāpot pa Akanji, kas beidzās ar zaudētiem vārtiem.

Vācijas bundeslīgas čempionātā izveidojusies interesanta situācija, jo pēc septiņām spēļu kārtām 14 punktus iekrājušas piecas vienības – “Bayern”, “Freiburg”, “Leipzig”, Gelzenkirhenes “Schalke 04” un Leverkūzenes “Bayer”.

Anglija

Anglijas premjerlīgas klubs Totenhemas “Hotspur” sestdien viesos ar rezultātu 0:3 (0:2) pārsteidzoši piekāpās Braitonas un Houvas “Albion”, kas čempionāta tabulā atrodas vien 12.vietā.

“Hotspur” pēdējā laikā piemeklējušas neveiksmes, jo šonedēļ UEFA Čempionu līgas spēlē ar 2:7 nācās kapitulēt Minhenes “Bayern”, bet sestdienas mačā rokas lūzumu, visticamāk, guvis komandas pirmais vārtsargs Igo Lorī.

Mājinieki spēli iesāka aktīvi, jo jau trešajā minūtē pirmais pie atlēkušās bumbas soda laukumā bija Nīls Maupajs, tomēr viņa gūtajiem vārtiem arī bija izskaidrojums. Pēc tālā centrējuma soda laukumā, Lorī atsitis bumbu, neveiksmīgi piezemējās uz kreisās rokas, īsi pēc tam to saķerot aiz sāpēm. Mača astotajā minūtē Lorī tika nomainīts.

Līdzīgā manierē 32.minūtē pirmo reizi izcēlās Ārons Konolijs, kurš ar atkārtotu sitienu no tuvas distances rezultātu dubultoja, bet savus otros vārtus viņš guva 65.minūtē, no aptuveni 16 metriem izdarot spēcīgu un precīzu sitienu apakšējā labajā vārtu stūrī.

Panākums “Albion” vienībai ļāva pakāpties uz 12.vietu turnīra tabulā, vien par diviem punktiem atpaliekot no septītajā vietā esošās “Hotspur”.

“Šis ir ļoti grūts brīdis,” pēc zaudējuma teica Totenhemas vienības galvenais treneris Maurisio Početino. “Pēc pieciem ar pusi gadiem šīs ir pirmās grūtības, ar kurām mēs saskaramies. Sajūtas ir nepatīkamas, tomēr es vēlos turpināt smagi strādāt.”

Početino komanda pēdējā laikā saskaras ar lielu spiedienu, tomēr speciālists norādīja, ka komandai šīs negācijas nav nepieciešamas.

“Ceru, ka spiediens ir pret mani, nevis komandu. Šis ir īstais brīdis nodemonstrēt savu spēku. Nedrīkstam nenovērtēt šo situāciju, tomēr vienmēr ir iespējas kļūt spēcīgākiem,” piebilda treneris.

Tikmēr citā spēlē līdervienība “Liverpool” savā laukumā ar rezultātu 2:1 (1:0) uzvarēja Lesteras “City”, kopvērtējumā tuvākos sekotājus apsteidzot jau par astoņiem punktiem.

Lesteras klubs ilgu laiku demonstrēja atzīstamu sniegumu pret šogad dominējošo “Liverpool”, bet 40.minūtē viesi salūza. Džeimss Milners ar tālu piespēli vienatnē pret vārtsargu izvirzīja Sadio Manē, kurš bija nekļūdīgs.

Mājinieku prieki apsīka 80.minūtē, jo Džeimss Madisons no tuvas distances ar spēcīgu sitienu rezultātu izlīdzināja, tomēr “Liverpool” nevēloties piedzīvot pirmo zaudējumu šosezon, turpināja aktīvi uzbrukt, kas arī nesa augļus. Kompensācijas laika piektajā minūtē uzvaru izrāva Milners, kuru soda laukumā paklupināja pretinieku aizsargs.

Spēlētājs bija nekļūdīgs, palīdzot savai komandai izcīnīt jau 17.uzvaru pēc kārtas Anglijas premjerlīgā.

Spānija

Spānijas futbola grands Madrides “Real” sestdien vietējā čempionāta spēlē guva ātrus vārtus, kas vēlāk palīdzēja izcīnīt svarīgu uzvaru pār sezonu labi iesākušo “Granada”. “Real” mājās ar rezultātu 4:2 (2:0) uzvarēja “Granada”, kas turnīra tabulā ieņem otro vietu,

Vārtus jau mača otrajā minūtē pēc Gereta Beila piespēles soda laukumā guva Karims Benzemā, bet Edens Azārs pirmā puslaika kompensācijas laikā guva savus pirmos vārtus Spānijas čempionātā.

Spēles 61.minūtē Azārs piespēlēja 2018.gada pasaules labākajam futbolistam Lukam Modričam, kurš no aptuveni 20 metriem ar spēcīgu sitienu panāca 3:0. Gandarījums par iegūto pārsvaru izsīka astoņas minūtes vēlāk, jo Alfons Areola pavirši nospēlēja soda laukumā, paklupinot pretspēlētāju.

“Pendeli” precīzi izpildīja Darvins Mačis, bet 77.minūtē bīstamo 2:3 panāca Domingušs Duarte. Viesu centieni panākt neizšķirtu bija neveiksmīgi, bet gala vārdu kompensācijas laika otrajā minūtē teica Hamess Rodrigess, kaldinot savas komandas uzvaru ar rezultātu 4:2.

Kopumā Spānijas čempionātā sestdien laukumā devās astoņas komandas.

Līdz ar panākumu “Real” turnīra tabulā par četriem punktiem apsteidz “Granada”, kas astoņās spēlēs iekrājusi 14 punktus. Tikpat ir arī Madrides “Atletico”, kas aizvadījusi par vienu maču mazāk, bet par vienu punktu atpaliek titulētā “Barcelona”.

Francija

Argentīnietis Mauro Ikardi sestdien ar saviem pirmajiem vārtiem Francijas futbola čempionātā kaldināja Parīzes “Saint-Germain” (PSG) panākumu.

PSG savā laukumā ar rezultātu 4:0 (2:0) droši pieveica sezonu labi sākušo “Angers”.

Spēles 13.minūtē starp vairākiem pretinieku aizsargiem ceļu līdz soda laukumam atrada Pavlo Saravia un ar precīzu sitienu atklāja rezultātu. Nepilnas 25 minūtes vēlāk pirmo vārtu autors soda laukumā gar pašiem vārtiem bumbu piespēlēja Ikardi, kuram to atlika ieraidīt pustukšos vārtos.

PSG dominance turpinājās arī otrajā puslaikā. 59.minūtē pēc vairākiem atkārtotiem sitieniem uzbrukumu ar precīzu sitienu noslēdza Idriss Gejs, kurš pie tālā (kreisā) vārtu staba, saņēmis bumbu, ar vieglu kustību novirzīja to vārtos.

Tikmēr jau mača pēdējā minūtē ar vārtsargu izrēķinājās Neimars, panākot 4:0, palīdzot PSG nostiprināties pirmajā pozīcijā.

Parīzes komandai aizvien nevar palīdzēt savainotie Edisons Kavani un Kiljans Mbapē.

Francijas čempionātā sestdien noris vēl piecas spēles.

PSG deviņās spēlēs izcīnījusi 21 punktu, ieņemot līderpozīcijas, kamēr otrajā vietā ar 16 punktiem ir “Nantes”. Trešajā vietā ar 16 punktiem ir “Angers”, tālāk ar 14 seko “Lille”, bet labāko piecinieku ar 13 punktiem noslēdz “Nice”.