Pitino: NCAA spēles izskatās pēc baznīcas līgas, ja salīdzina ar Grieķijas derbiju

Riks Pitino, sportazinas.com
"Panahthinaikos" galvenais treneris Riks Pitino | Foto: Atēnu "Panathinaikos"

Pazīstamais ASV basketbola treneris , kurš aizvadītājā sezonā strādāja ULEB Eirolīgas komandā Atēnu “Panathinaikos”, salīdzinājis basketbola līmeni ASV un Eiropā.

“Eirolīgā ir lielisks basketbols, ļoti augstā līmeņa treneri, fantastiski tiesneši. Komandu stratēģija vairāk atgādina studentu basketbolu, nevis NBA. “Kentucky” pret “Louisville” un “North Carolina” pret “Duke” ir NCAA principiālākie mači. Taču tie izskatās pēc baznīcas līgas, ja tos salīdzina ar “Olympiacos” un “Panathinaikos” spēlēm,” norāda 67 gadus vecais treneris.

2018. gada beigās amerikāņu speciālists pieņēma piedāvājumu kļūt par “Panathinaikos” treneri, kas pēc neizteiksmīga sezonas sākuma atlaida Čavi Paskālu. Pitino vadībā komanda izcīnīja 15 uzvaras pēc kārtas Grieķijas čempionātā, pārvarēja divas “play-off” kārtas, bet finālsērijā apspēlēja “Promitheas” ar 3-0.

Eirolīgā speciālists aizveda Grieķijas vienību līdz izslēgšanas mačiem, bet ceturtdaļfinālā tika piedzīvoti trīs zaudējumi pēc kārtas pret Madrides “Real” – 0:3.

“Panathinaikos” īpašnieks mēģināja noturēt Pitino, taču pats treneris nolēma pārtraukt darba attiecības, jo vēlējās strādāt kādā no NBA klubiem, un bija gatavs izskatīt arī ar trenēšanu nesaistītus darbus.

Tomēr 2019. gada novembra beigās viņš atgriezās Grieķijā, parakstot jaunu 1,5 gada līgumu. “Panathinaikos” viņš nostrādāja 2020. gada martam, kad speciālists nolēma doties atpakaļ uz NCAA, kļūstot par “Iona College” galveno treneri.

Karjeras laikā Pitino divas reizes triumfējis NCAA čempionātā, kā arī kļuvis par Grieķijas čempionu un kausa ieguvēju.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par