PK fināla tiesnesis Saliņš: Spiediens ir relatīvs, svarīgāk ir tas, ko mēs paši sev ieliekam galvā

18/09/2023 22:50
Nokopēts
Gatis Saliņš

Latvijas basketbola tiesnesis Gatis Saliņš “Sporta studijas” ēterā komentējis savu darbu Pasaules kausā.

Kopā Saliņš Pasaules kausā notiesāja desmit spēles, tajā skaitā finālu starp Vāciju un Serbiju. Tomēr plašāku uzmanību latvietis sev piesaistīja ceturtdaļfinālā starp Slovēniju un Kanādu, kad viņš no laukuma izraidīja slovēņu superzvaigzni Luku Dončiču.

“Par to, kuru spēli mēs tiesāsim, parasti uzzinām iepriekšējā dienā, tā bija arī ar finālu. Sajūtas bija ļoti līdzīgi sieviešu PK finālam [kurā arī strādāja Saliņš]. Skaidrs, ka ažiotāža ir liela, arī atbildība ir liela, bija nepieciešams ilgs sagatavošanas posms turnīram kopumā, lai ar to visu tiktu galā. Atbildība bija liela, bet mēs ar to tikām galā,” pārliecināts tiesnesis.

“Spiediens no malas ir visai relatīvs, svarīgāk ir tas, ko mēs paši sev ieliekam galvā. Pats sev papildus spiedienu neuzliku, mana vīzija ir tāda, ka katru spēli gribu aizvadīt pēc iespējas labāk, neatkarīgi no tā, kādā līmenī vai līgā tā notiek. Man šāda pieeja noteikti palīdz,” uzsver Saliņš.

“Ir bijis tā, ka kāds pasaka par daudz,” iemeslus, kāpēc tiesneši nekomentē spēļu epizodes, skaidro arbitrs. “Skaidrs, cilvēkiem ir interese, cilvēki uzdod jautājumus un vēlas dzirdēt komentārus, bet ētisko apsvērumu dēļ mums nav atļauts komentēt nedz situācijas, nedz spēlētājus, nedz arī kolēģu lēmumus. Vai Dončičam ir īpaši nepatīkamas sajūtas par Latvijas tiesnešiem? Nedomāju. Viņš ir uzvarētājs, grib uzvarēt, tas ir viņa galvenais fokuss,” slovēņu zvaigzni raksturo latvietis.

“Tas noteikti ietilpst mūsu gatavošanos plānā, jo gatavojamies katrai komandai, analizējam līderus, treneru uzvedību un sastādām plānu, kā mēs rīkosimies noteiktās situācijas. Šeit skaidrs, ka Dončičs ir ļoti talantīgs spēlētājs ar ļoti plašu uzbrukuma arsenālu, un mums jābūt gataviem visām iespējamām situācijām, lai izvērtētu, vai aizsargs rīkojies pareizi. Skatāmies video, analizējam spēles, lai maksimāli labi sagatavotos ne tikai Dončičam, bet arī visiem pārējiem.”

logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām