PK mājiniece Austrālija svin otro uzvaru pēc kārtas

25/09/2022 13:12
Austrālijas sieviešu basketbola izlase

Francijas sieviešu basketbola izlase svētdien Austrālijā notiekošā Pasaules kausa mačā guva panākumu un pietuvojās iekļūšanai ceturtdaļfinālā, kamēr citā mačā Austrālija nosargāja uzvaru pār Serbiju. Francijas basketbolistes ar rezultātu 74:59 (17:21, 25:11, 15:14, 17:13) pārspēja Mali.

Gebija Viljamsa ar 14 punktiem, septiņām atlēkušajām bumbām un sešām rezultatīvām piespēlēm kaldināja Francijas uzvaru, kamēr vēl 12 punktus pievienoja Aleksija Šertero. Mali rindās, gūstot 18 punktus un izcīnot 18 atlēkušās bumbas, iespaidīgu “double-double” sakrāja Sika Kone.

Vēl Austrālija ar rezultātu 69:54 (18:10, 18:18, 17:15, 16:11) guva panākumu pār Serbiju. Austrālijas labā 16 punktus guva Beka Alena, 12 punktus pievienoja Marianna Tolo, bet vēl desmit punktus guva Samanta Vitkomba un Stefa Talbota. Serbiju no zaudējuma neglāba Ivonnas Andersones 16 punkti, septiņas atlēkušās bumbas un sešas rezultatīvas piespēles.

Dienas trešajā spēlē Kanāda stāsies pretī Japānai, un uzvaras gadījumā kanādietes būs nodrošinājusi vietu ceturtdaļfinālā. Ceturtdaļfinālā, kas sāksies 29.septembrī, iekļūs katras apakšgrupas četras labākās izlases, bet čempiones tiks noskaidrotas 1.oktobrī. Iepriekšējā Pasaules kausā 2018.gadā triumfēja ASV basketbolistes, kuras kopumā uzvarējušas desmit no 18 turnīriem.