PK posms kamaniņu sportā Siguldā noslēgsies ar vīriešu un komandu stafetes sacensībām

Inārs Kivlenieks, sportazinas.com
Foto: Scanpix/EPA/ANGELIKA WARMUTH

Pasaules kausa izcīņas sestais posms kamaniņu sportā Siguldā šodien noslēgsies ar vīriešu individuālajām un komandu stafetes sacensībām. Kungi uz starta dosies jau plkst.9.55, bet otrais brauciens sāksies plkst.11.30.

Savukārt komandu stafete tiks uzsākta plkst.13.40, bet pēc tam sekos apbalvošanas ceremonija. Sacensības tiešraidē pārraidīs televīzijas kanāls “Best4Sport TV”.

Vīriešu sacensībās Latviju pārstāvēs visi iepriekš pieteiktie braucēji – Kristers Aparjods, Inārs Kivlenieks, Riks Kristens Rozītis un Artūrs Dārznieks. Zīmīgi, ka viņi šādas tiesības – startēt pamatsacensībās – ieguva vien piektdien pēc Nāciju kausa, kurā Aparjods un Kivlenieks izcīnīja dubultuzvaru.

Pasaules kausa kopvērtējumā līderis ar 441 punktu ir vācietis Johannes Ludvigs, otro vietu ar 413 punktiem ieņem Krievijas kamaniņu braucējs Romāns Repilovs, bet trešais ar 404 punktiem ir austrietis Volfgangs Kindls.

No latviešiem Kivlenieks ar 111 punktiem ir 22.pozīcijā, Rozītis ar 73 punktiem ieņem 26.vietu, Aparjods ar 71 punktu ir tieši aiz viņa, bet Dārznieks ar 39 punktiem ir 34.pozīcijā.

Savukārt komandu stafetes kopvērtējumā Latvija ar iekrātiem 170 punktiem ir dalītā piektajā vietā, kamēr līdere ar 285 punktiem ir Vācija.

Jau ziņots, ka sestdien divas Latvijas kamaniņu sporta divnieku ekipāžas – Oskars Gudramovičs/Pēteris Kalniņš un brāļi Andris un Juris Šici – izcīnīja attiecīgi otro un trešo vietu Pasaules kausa sacensībās. Tikmēr vēl viens divnieks ar Kristenu Putinu/Imantu Marcinkēviču samierinājās vien ar 12.vietu.

Tikmēr dāmu konkurencē Kendija Aparjode divu braucienu summā bija piektā, pieredzējusī Elīza Cauce sekoja septītajā vietā, bet Ulla Zirne noslēdza pirmo desmitnieku.

Pasaules kausa posms Siguldā šajā nedēļas nogalē norisināsies 26.reizi vēsturē, bet pēcolimpiskajā sezonā šajā Latvijas pilsētā viesosies 110 sportisti no 23 valstīm.

Pēc šī posma pasaules labākajiem sportistiem būs viena brīva nedēļa, bet janvāra beigās Vinterbergas trasē Vācijā notiks pasaules čempionāts, bet pēc tam februārī Oberhofā būs arī Eiropas meistarsacīkstes.

Šajā Pasaules kausa sezonā paredzēti deviņi posmi, sezonai noslēdzoties februāra izskaņā Sočos.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par