PK rollerslēpošanā: junioros uzvara latvietim Kaparkalējam, 15 km distancē Vīganatam 5. vieta

Rollerslēpošana | Foto: Sports Events
Rollerslēpošana | Foto: Sports Events

Viens no vadošajiem Latvijas distanču slēpotājiem Raimo Vīgants svētdien Otepē izcīnīja piekto vietu Pasaules kausa posma rollerslēpošanā 15 kilometru sacensībās klasiskajā stilā ar intervāla startu, bet junioru konkurencē uzvarēja Latvijas pārstāvis Lauris Kaparkalējs.

Vīgants sacensību uzvarētājam norvēģim Eirikam Mīsenam zaudēja minūti un 54,9 sekundes.

Otrais bija mājinieks Martins Himma, kurš no Mīsena atpalika 5,3 sekundes, trešais – vēl viens norvēģis Patriks Fosums Kristofešsens, kurš tautietim zaudēja 37,7 sekundes. 13,5 sekundes pirms Vīganta finišēja mājinieks Marko Kilps.

Otrs Latvijas pārstāvis Ilvars Bisenieks ierindojās 16.pozīcijā 17 slēpotāju konkurencē, no uzvarētāja atpaliekot sešas minūtes un 20,8 sekundes.

Sievietēm desmit kilometru distancē astoto vietu deviņu sportistu konkurencē izcīnīja Kitija Auziņa, kura uzvarētājai Johannai Udrasai viņa zaudēja minūti un 31,3 sekundes.

Junioriem uzvarēja Latvijas sportists Lauris Kaparkalējs, kurš distanci veica 37 minūtēs un 32,7 sekundēs. Viņš par 13,7 sekundēm apsteidza igauni Hendriku Petersonu un par 19,4 sekundēm – lietuvieti Edvinu Simonuti. Vēl 16,8 sekundes uzvarētājam zaudēja un ceturto vietu ieņēma latvietis Niks Saulītis.

Septītais 21 sportista konkurencē bija Uvis Akmentiņš, 13. – Bruno Krampe, 14. – Silvestrs Švauksts, 17. – Gustavs Sināts, bet Emīls Zaķis distanci nebeidza.

Sieviešu junioru konkurencē augstāko vietu no Latvija pārstāvēm izcīnīja Samanta Krampe, kura bija sestā minūti un 26,4 sekundes aiz uzvarētājas vācietes Merles Rihteres.

4 sportistu vidū Katrīna Bērziņa ieņēma 12., bet Marta Klēra Priede – 13.vietu.

Jau ziņots, ka sestdien Otepē Vīgants izcīnīja sudraba medaļu 27 kilometru sacensībās ar kopēju startu brīvajā stilā, bet sieviešu konkurencē bronzas medaļu izcīnīja Kitija Auziņa.

Šajā nedēļas nogalē Otepē sākās Pasaules kausa rollerslēpošanā sezona, tiesa, pirmajās dienās uz starta stājās pārstāvji vien no sešām valstīm – bez kupli pārstāvētās Igaunijas piedalās arī Latvija, Lietuva, Vācija, Somija un Norvēģija.

Pašreizējā kalendāra versija paredz Pasaules kausu rollerslēpošanā turpināt Latvijā “Smeceres sila” trasē Madonā (28.-30.08.), bet rudenī plānots kausa posms Ķīnā (23.10.-25.10.). Pirms nedēļas Latvijas posma rīkotāji informēja, ka dalību sacensībās apstiprinājušas tādas valstis kā Vācija, Slovākija, Norvēģija, Polija, Ukraina, Krievija, Igaunija, Rumānija un Lietuva.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par