Pļaviņš par Samoilovu: Viņš visu var, tikai katrā brīdī ir jāsaprot, kāds lēmums ir jāpieņem

05/04/2023 12:28
Nokopēts
Mārtiņš Pļaviņš

Londonas olimpisko spēļu bronzas medaļnieks pludmales volejbolā Mārtiņš Pļaviņš pēc rehabilitācijas vēlas iespējami ātrāk atgūt tādu formu, ka pretinieki servētu pa viņa pārinieku Mihailu Samoilovu, sarunā ar ziņu aģentūru LETA pastāstīja Pļaviņš.

Jau ziņots, ka nedaudz vairāk nekā pirms gada Pļaviņam tika veikta ceļgala operācija, pēc kuras viņš laukumā atgriezās vien augusta beigās Latvijas čempionāta finālposmā. “Mērķis ir kļūt pēc iespējas labākam, lai pretinieki pa mani nespēlētu un spēlētu pa Mihailu,” saka Pļaviņš, piebilstot, ka savā karjerā viņš droši vien uzbrukumos ir kļūdījies vairāk, nekā Samoilovs juniors ir uzbrucis. “Līdz ar to esmu piešāvies visam kam. Tam ir jāiet cauri. Tāpēc ceru, ka pa viņu spēlēs no zvana līdz zvanam, lai ātrāk tiek iegūta pieredze.”

“Viens ir, kad tev pasaka, kas jāizdara, un otrs – kad pats saproti, kāpēc tas ir vajadzīgs. Samoilovs visu var, tikai katrā brīdī ir jāsaprot, kāds lēmums ir jāpieņem,” skaidro Pļaviņš, kurš profesionālajā pludmales volejbolā ir jau kopš 2005.gada, kad pirmo šāda ranga turnīru aizvadīja kopā ar Mihaila vecāko brāli Aleksandru Samoilovu.

Viņš stāsta, ka rehabilitācijas dēļ šogad nav būts pirmssezonas treniņnometnē. Tās dēļ izlaists arī sezonas sākums, aizvadot tikai vienu kvalifikācijas cīņu Dohas “Elite 16” turnīrā. Viņš domā, ka nākamais turnīrs varētu būt Jūrmalas “Challenge” posms, kurā duets kvalifikācijā, iespējams, varēs spēlēt ar sakrātajiem ranga punktiem, nepaļaujoties uz īpašo ielūgumu. Pļaviņš arī bilst, ka pārus, kas startēs Eiropas čempionātā, noteiks uzreiz pēc Jūrmalas posma.

“Tas ir viens no iemesliem, kāpēc mēs nebraucam uz sezonas sākuma posmiem, lai saglabātu 1000 ranga punktus, kurus ņem vērā, pielaižot sacensībām,” saka trīskārtējais olimpisko spēļu dalībnieks. “Jūrmalas posms mums uz negatīvo pusi šos punktus ietekmēt nevar, uz pozitīvo gan. Līdz ar to, cerams, ka pietiks, lai nodrošinātu vietu Eiropas meistarsacīkstēs.” Viņš arī atzīst, ka sezonas sākumā duets vēl nebija tik labs, lai uzlabotu savu vietu rangā.

“Pēc Jūrmalas esam pieteikušies praktiski uz visiem posmiem līdz pat decembrim. Brazīlijas “Challenge” posmam nepieteicāmies, jo tas būtu dārgi un mēs vēl nebūtu gatavi. Aizbraukt un zaudēt pirmajā kārtā, zaudēt tos punktus, ko pagājušajā gadā ieguvām, arī nebūtu prāta darbs,” par izvēli saka sportists. “Zinu, ka daudzos turnīros klāt netiksim, taču par pieteikšanos pa pirkstiem nesit,” pāra stratēģiju komentē Pļaviņš. “Ja kāds atsakās un ir iespēja aizbraukt, it īpaši uz “Elite 16” posmiem, tikai aizbraucot, jau esi ieguvējs. Varbūt Aleksandram Samoilovam ar Jāni Šmēdiņu tā nav, bet pārējiem latviešiem, aizbraucot uz “Elite 16″ posmu, ja tiec klāt, esi ieguvējs.”

Viņš stāsta, ka jūtas labi, un atlabšanas periods, kas ir pusotrs gads, beigsies vasarā. Tad volejbolists cer atkal būt simtprocentīgā sportiskajā formā. Šobrīd sildoties, kāja vēl ir pastīva, taču jādomā par celi treniņos vairs nav. “Gribētos daudz spēlēt,” par vēlmēm šim gadam saka Pļaviņš, piebilstot, ka spēlēs arī Latvijas čempionāta posmos, ja tajā laikā nenotiks sacensības citur.

“Lai kāds arī nebūtu Latvijas čempionāta līmenis, tas jebkurā gadījumā ir labāks nekā jebkurš treniņš. Un ja vēl atbrauc igauņi ar lietuviešiem… Igaunijai šobrīd ir ļoti labi spēlētāji, Lietuvai arī puiši spēlē elitē. Tāpēc katrs posms, ko varētu uzspēlēt Baltijas valstīs, būtu labs.”

Pāra kontā ir arī Dohā nopelnītie 340 Parīzes olimpisko spēļu atlases punkti.

TOP notikumi
1
X
2
1.46
4.39
7.23
1.26
6.23
10.46
4.35
3.52
1.86
logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām