Pļaviņš/Točs Eiropas čempionātu sāk ar uzvaru

Mārtiņš Pļaviņš un Edgars Točs, sportazinas.com
Mārtiņš Pļaviņš un Edgars Točs | Foto: FIVB

Latvijas pludmales volejbola duets Mārtiņš Pļaviņš un Edgars Točs otrdien ar uzvaru sāka Eiropas čempionātu, kas šogad norisinās Maskavā.

Sacensībās ar 16.numuru izliktais Latvijas duets A apakšgrupas pirmajā spēlē ar 2-0 (21:17, 21:10) pārliecinoši pārspēja Krievijas pāri Ruslanu Bikanovu un Valēriju Samodaju, kuriem turnīrā piešķirts 17.numurs.

Latvijas duets tuvojoties pirmā seta vidum bija vadībā ar 9:7, tomēr pēc tehniskā pārtraukuma pārsvaru izdevās palielināt līdz +3 (12:9). Turpinājumā latvieši demonstrēja lielisku sniegumu, tuvojoties uzvarai ar 15:12, ko vēlāk izdevās pārvērt par uzvarētu setu ar 21:17. Otrā seta sākumā ieguva nelielu pārsvaru 5:3, bet pirms došanās tehniskajā pārtraukumā izdevās palielināt pārsvaru līdz +3 (9:6). Mača turpinājumā Latvijas duets uzņēma apgriezienus, izvirzoties drošā vadībā ar 18:9, bet brīdi vēlāk izcīnīta uzvara ar 21:10.

A apakšgrupā bez Latvijas un Krievijas pāriem spēlē arī pērnā gada čempioni no Norvēģijas Kristians Sērums un Annešs Mūls, kuri šosezon vairākkārt uzvarējusi Pasaules tūres posmos un kopumā aizvada lielisku sezonu, bet Eiropas čempionātā viņi izlikti ar pirmo numuru. Tāpat šajā grupā cīnās arī austrieši Aleksandrs Hubers un Kristofers Dreslers, kuriem piešķirts 32.numurs.

Čempionātā piedalās arī Aleksandrs Samoilovs un Jānis Šmēdiņš, kuri C apakšgrupā spēlēs pret austriešiem Robinu Seidlu/Filipu Valleru, kuri turnīrā izlikti ar 30.numuru, Konstantīnu Semenovu un Iļju Lešukovu no Krievijas (3.), kā arī Serbijas pāri Lazaru Kolariču/Stefanu Bastu (19.).

Samoilovam un Šmēdiņam pirmā spēle paredzēta otrdien plkst.17 pēc Latvijas laika pret Serbijas duetu.

Tāpat sacensībās piedalīsies arī Latvijas dāmu duets Anastasija Kravčenoka un Tīna Graudiņa, kurām piešķirts 20.numurs. Viņas D apakšgrupā spēlēs kopā ar Jekaterinu Birlovu/Jevgēņiju Ukolovu no Krievijas (13.), polietēm Katažinu Kocioleku/Kingu Vojtašiku (4.), kā arī Lauru Kaluori/Dunju Gersoni (29.).

Latvijas duetam pirmā spēle paredzēta plkst.19 pēc Latvijas laika, kad būs jātiekas ar Krievijas pāri.

Pļaviņš/Točs šosezon aizvadījuši jau astoņus Pasaules tūres posmus, kā arī piedalījās jūlijā notikušajā pasaules čempionātā, kurā izcīnīta devītā vieta. Tikmēr augstvērtīgākais sasniegums Pasaules tūres posmos izdevās Ešpiņu četru zvaigžņu turnīrā, kurā izcīnīta trešā vieta. Arī Samoilovs/Šmēdiņš šosezon regulāri piedalās Pasaules tūres posmos, tomēr labāko četriniekā ne reizi nav izdevies iekļūt. Latvijas čempionātā Ventspils un Saulkrastu posmos izcīnītas uzvaras, bet pasaules čempionātā ieņemta dalīta 17.vieta.

Dāmu duets sezonu iesāka ar uzvaru Kontinentālajā kausā, bet Pasaules tūres posmos ne reizi nav izdevies ierindoties augstāk par devīto vietu. Šāda pozīcija tika izcīnīta arī Hamburgā notikušajā pasaules čempionātā.

2017.gadā Eiropas čempionāts norisinājās Jūrmalā, Majoru pludmalē, kur uzvarēja itāļi Daniele Lupo un Paolo Nikolai, kamēr Šmēdiņš un Samoilovs palika otrie. Viņi par Eiropas čempioniem kļuva 2015.gadā Austrijā, bet 2013. un 2014.gadā kaklā arī kāra Eiropas čempionāta sudraba medaļas.

Tāpat Pļaviņš un Šmēdiņš 2010.gadā tika pie Vecā kontinenta bronzas medaļām.

Pērn finālspēlē Šmēdiņš un Samoilovs ar 0-2 piekāpās norvēģiem Kristianam Sērumam un Annešam Mūlam.

Eiropas čempionāts Maskavā noris Lužņiku stadionā un spēles tajā paredzētas no 5. līdz 11.augustam.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par