Pļaviņs/Točs un Samoilovs/Šmēdiņš ar uzvarām sāk PK piecu zvaigžņu turnīru

02/08/2018 14:50

Latvijas pludmales volejbola dueti Mārtiņš Pļaviņš/Edgars Točs un Aleksandrs Samoilovs/Jānis Šmēdiņš ceturtdien izcīnīja uzvaras Austrijā notiekošā Pasaules kausa piecu zvaigžņu turnīra pamatsacensību pirmajos mačos.

Sacensībās ar 17.numuru izliktie Pļaviņš/Točs ar rezultātu 2-1 (17:21, 21:19, 17:15) apspēlēja turnīra 16.numuru Ondržeju Perusiču un Dāvidu Švaineru.

Pirmajā setā latviešu duets zaudēja, turklāt arī otrajā bija iedzinējos, taču spēles turpinājumā viņi prata atspēlēties, uzvarēt otro setu un spraigā galotnē gūt uzvaru arī spēles izšķirošajā nogrieznī.

Nākamo spēli Pļaviņam/Točam ceturtdien būs jāaizvada pret spēcīgajiem Filu Dalhauzeru un Nikolasu Lusenu no ASV, kuriem ticis pirmais numurs.

Savukārt ar septīto numuru izliktie Samoilovs/Šmēdiņš ar rezultātu 2-1 (19:21, 21:13, 15:9) pārspēja beļģus Drīsu Kokelkorenu un Tomu van Valli, kuri izlikti ar 26.numuru.

Pirmajā setā līdzīgā cīņā Latvijas duets piekāpās beļģiem, bet otrajā spēles nogrieznī Samoilovs/Šmēdiņš demonstrēja daudz labāku sniegumu, konkrētajā setā neatstājot variantus saviem pretiniekiem.

Izšķirošā seta sākums bija līdzvērtīgs līdz Latvijas sportisti veica nepieciešamo izrāvienu un noslēgumā svinēja uzvaru ar 15:9.

Turnīra turpinājumā ceturtdien Latvijas pāris mērosies spēkiem ar brazīliešiem Evandru Gonsalvešu Oliveiru un Vitoru Gonsalvešu Felipi, kuri saņēmuši desmito numuru.

Aģentūra LETA jau informēja, ka Latvijas pludmales volejbolistes Tīna Laura Graudiņa/Anastasija Kravčenoka ir sasniegušas Pasaules kausa piecu zvaigžņu posma izslēgšanas spēļu kārtu.

Latvijas duets, kas turnīrā izlikts ar 25.numuru, un iepriekš pārvarēja arī kvalifikāciju, vispirms trešdien H apakšgrupas mačā ar rezultātu 2-0 (21:16, 21:18) pārspēja austrietes Katarinu Šicenhoferi/Lenu Pleziučnigu, kurām ticis astotais numurs.

Savukārt pēc tam latvietes cīņā par pirmo vietu grupā un automātisku dalību astotdaļfinālā, ar 1-2 (10:21, 21:17, 10:15) piekāpās austrālietēm Talikvai Klensijai/Mariafai Artačo, kuras sacensībās izliktas ar devīto numuru.

Līdz ar to Latvijas duetam ceturtdien plkst.16.30 paredzēta izslēgšanas turnīra pirmās kārtas spēle pret vācietēm Viktoriju Bīneku un Izabellu Šneideri, kuras ir izliktas ar 11.numuru.

Graudiņa/Kravčenoka svētdien kļuva par Jūrmalā notiekošā Eiropas U-22 čempionāta vicečempionēm, bez lielas atpūtas turpinot piedalīties nākamajās sacensībās.

Savukārt cits Latvijas duets Marta Ozoliņa/Agnese Caica otrdien cieta neveiksmi šī turnīra kvalifikācijas pirmajā kārtā.

Pirms iepriekšējās sezonas notika izmaiņas Pasaules kausa posmu gradācijā. Nozīmīgākajām sacensībām – pasaules čempionātam, “Major” posmiem un sezonas noslēguma finālturnīram – piešķirtas piecas zvaigznes, “Grand Slam” posmiem – četras zvaigznes, kamēr zemāka līmeņa turnīriem no vienas līdz trim zvaigznēm.