Pļaviņš/Točs piekāpjas spēcīgam poļu duetam

02/07/2019 18:25

Latvijas pludmales volejbola pāris Mārtiņš Pļaviņš/Edgars Točs otrdien Vācijas pilsētā Hamburgā cieta zaudējumu pasaules čempionāta apakšgrupu turnīra pēdējā spēlē.

Ar 23.numuru izliktie Pļaviņš/Točs savā turnīra trešajā spēlē ar 1-2 (18:21, 21:18, 18:20) piekāpās spēcīgajiem poļiem Mihalam Brilam/Gžegožam Fijalekam, kuriem piešķirts otrais numurs.

Spēles pirmajā setā neliela iniciatīva piederēja Polijas pārim, kuri panāca 8:5 savā labā, tomēr latvieši drīz vien pietuvojās poļiem, panākot izlīdzinājumu 9:9. Poļi gan pēc tam veica nelielu atrāvienu, panākot 15:12, bet seta izskaņā, latvieši vairākkārt panāca izlīdzinājumu, tomēr Polijas pāris nospēlēja droši, izcīnot uzvaru setā ar 21:18.

Otrais sets iesākās līdzīgi, abām komandām panākot 7:7. Pēc tam sekoja maiņa ar laukuma pusēm un mača turpinājumā abi pāri demonstrēja sīvu cīņu, neļaujot pretiniekiem atrauties par vairāk nekā diviem punktiem. Seta otrajā pusē latviešiem izdevās veikt nelielu atrāvienu, panākot 15:12, kas vēlāk izrādījās pietiekami, lai izcīnītu uzvaru ar 21:18.

Tikpat sīva cīņa turpinājās trešajā setā, rezultāta tablo vēstot 4:4, tomēr latvieši drīz vien panāca 6:5 un abi dueti devās īsā pārtraukumā. Pēc tā veiksmīgāka spēle padevās Polijas pārim, kas ātri vien panāca 11:9. Pēc 24.punkta trešajā setā savu neapmierinātību par tiesnešu darbu pauda Pļaviņš, jo pretiniekiem tika piešķirts strīdīgs punkts, kas gan nesalauza Latvijas pāri, jo izskaņā tika panākts izlīdzinājums 14:14. Lai arī trešais sets parasti tiek spēlēts līdz viena dueta 15 gūtiem punktiem, neviens no pāriem nedomāja piekāpties, līdz ar to sets noslēdzās ar rezultātu 20:18 par labu Polijas duetam.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka šis Latvijas duets pasaules čempionāta pirmajā spēlē ar 2-0 (21:19, 21:16) uzveica ar 26.numuru izsētos vāciešus Filipu Arni Bergmanu/Janniku Harmsu, bet otrajā mačā ar 2-0 (21:11, 21:15) guva virsroku pār marokāņiem Mohamedu Abišu/Zuheiru Elgrauī, kuriem piešķirts 47.numurs.

B apakšgrupā ar trim uzvarām trīs spēlēs ir Polijas duets, kuriem ar divām uzvarām tikpat mačos seko Latvijas pāris. Abi vadošie pāri nodrošinājuši vietu izslēgšanas turnīrā, bet viena uzvara bija Vācijas duetam, kamēr marokāņi cieta neveiksmes visās trijās cīņās.

Jau ziņots, ka Latvijas dāmu duets Tīna Graudiņa/Anastasija Kravčenoka uzvarēja visās trīs apakšgrupas spēlēs, pirmo posmu noslēdzot nevainojami. Tāpat bez zaudējumiem cīnās Aleksandrs Samoilovs/Jānis Šmēdiņš, kuri uzvarējuši abos aizvadītajos mačos un trešdien noslēgs apakšgrupu turnīru.

Pasaules čempionātā 48 pāri sadalīti 12 apakšgrupās pa četriem katrā. Pēc viena apļa turnīra katras grupas divas labākās vienības, kā arī četri no 12 trešo vietu ieguvējiem kvalificējas izslēgšanas sacensībām. Savukārt pārējās astoņas trešo vietu ieguvējas tiks salozētas pa pāriem un cīnīsies par vēl četrām ceļazīmēm uz izslēgšanas turnīru.

Pasaules čempionāts Hamburgā notiks līdz svētdienai. Pasaules čempionu titulus izcīnījušie dueti savām valstīm nodrošinās ceļazīmes uz 2020.gada Tokijas olimpiskajām spēlēm.

Pirms diviem gadiem notikušajā pasaules čempionātā labākais duets no Latvijas bija Samoilovs/Šmēdiņš, kuri aizkļuva līdz turnīra astotdaļfinālam.