Pļaviņš/Točs un Graudiņa/Kravčenoka iekļūst CEV “Masters” izslēgšanas spēlēs

12/01/2018 18:05
Pļaviņš/Točs, Sportazinas.com

Latvijas pludmales volejbolisti Mārtiņš Pļaviņš un Edgars Točs, kā arī Tīna Graudiņa un Anastasija Kravčenoka piektdien Čehijā iekļuva Eiropas Volejbola konfederācijas (CEV) “Masters” kategorijas turnīra izslēgšanas spēlēs.

Jau vēstīts, ka uz panākuma viļņa esošie Pļaviņš un Točs, kuri turnīrā izlikti ar septīto numuru, B apakšgrupas pirmajā mačā ar rezultātu 0-2 (15:21, 14:21) piekāpās Polijas duetam Mariušam Prudelam un Jakubam Šalankevičam. Pļaviņš/Točs cieta pirmo zaudējumu šosezon, jo pagājušajā nedēļā Pasaules kausa četru zvaigžņu posmā uzvarēja visos mačos un triumfēja turnīrā.

Savukārt par vietu izslēgšanas turnīrā Latvijas duets sīvā cīņā ar 2-0 (25:23, 23:21) uzvarēja čehus Vāclavu Berčīku un Janu Dumeku, kuriem turnīrā ticis 15.numurs. Pirmajā setā latvieši atspēlēja vairākas setbumbas, beigās ar Toča bloku un pretinieku kļūdu uzbrukumā izraujot uzvaru. Savukārt otrajā setā Pļaviņš/Točs ilgu laiku bija iedzinējos ar diviem punktiem, taču beigas atkal nospēlēja labāk, svinot panākumu un tiekot izslēgšanas spēļu pirmajā kārtā.

Tikmēr dāmu sacensībās Graudiņa un Kravčenoka, kurām ticis 12.numurs, D apakšgrupas pirmajā mačā ar rezultātu 1-2 (21:17, 13:21, 9:15) zaudēja polietēm Kingai Kolosinskai un Katažinai Kocjolekai, kuras izsētas ar piekto numuru.

Savukārt otrajā mačā Graudiņa un Kravčenoka sīvā trīs setu cīņā ar 2-1 (21:15, 12:21, 15:11) uzvarēja Nīderlandes pludmales volejbolistes Sani Kaizeri un Madeleinu Mepelinku, arī tiekot izslēgšanas spēļu pirmajā kārtā.

Jau vēstīts, ka Latvijas vadošais pludmales volejbola duets Aleksandrs Samoilovs un Jānis Šmēdiņš, kuri pamatturnīrā izlikti ar trešo numuru, C apakšgrupas pirmajā mačā ar rezultātu 2-0 (21:13, 24:22) pārspēja austriešus Tobiasu Vinteru un Juliānu Herlu, kuriem ticis 14.numurs.

Otrajā mačā, kurā notiks cīņa par vietu izslēgšanas spēļu otrajā kārtā, Latvijas duets tiksies ar beļģiem Drīsu Kokelkorenu un Tomu van Valli, kuriem ticis sestais numurs. Beļģijas duets pirmajā spēlē ar rezultātu 2-0 (25:23, 21:16) pārspēja francūžus Jusefu Krū un Kvinsiju Ažē, kuri izlikti ar 11.numuru.

Šīs spēles uzvarētāji uzreiz iekļūs sacensību ceturtdaļfinālā, bet zaudētāji izslēgšanas turnīru sāks no pirmās kārtas.

Samoilovs/Šmēdiņš augustā Jūrmalā ar beļģiem spēkojās Eiropas čempionāta pusfinālā, trīs setu cīņā gūstot virsroku.

Šī turnīra sacensību formāts paredz, ka katrs pāris apakšgrupā aizvada divas spēles – vispirms savā starpā tiekas grupas pēc ranga pirmā un ceturtā, kā arī otrā un trešā komanda, bet pēc tam spēkus samēro abu maču uzvarētāji, kā arī zaudētāji. Abās spēlēs uzvarējusī komanda automātiski sasniedz izslēgšanas turnīra otro kārtu, vienības, kas guvušas pa vienai uzvarai, iekļūst izslēgšanas sacensību pirmajā kārtā, bet abos mačos zaudējušajam pārim sacensības jānoslēdz.

Samoilovam/Šmēdiņam bija jau garantēta vieta pamatturnīrā, kamēr Pļaviņš/Točs un Graudiņa/Kravčenoka sacensības sāka no kvalifikācijas, izcīnīdami divas uzvaras.

Kā vēstīts, šī turnīra kvalifikāciju nepārvarēja Rihards Finsters un Aleksandrs Solovejs.

Turnīrs Pelhržimovā norisinās hallē. Pēc tā daudzi no Latvijas vadošajiem pludmales volejbolistiem dosies uz treniņnometni Ēģiptē, kamēr Graudiņa atgriezīsies ASV, lai turpinātu studijas.