Plēsnieks pakāpsies par vienu vietu Londonas olimpisko spēļu kopvērtējumā

27/05/2019 20:37

Uzbekistānas svarcēlājs Ruslans Nurudinovs diskvalificēts no 2012.gada Londonas olimpiskajām spēlēm, pirmdien paziņoja Sporta arbitrāžas tiesa (CAS). Līdz ar to latvietis Artūrs Plēsnieks pakāpsies par vienu vietu uz augšu.

Nurudinovs Londonā izcīnīja ceturto vietu svara kategorijā līdz 105 kilogramiem, taču pēc dopinga analīžu atkārtotām pārbaudēm ar uzlabotu tehnoloģiju, viņa organismā atrastas aizliegtās vielas turinabola pēdas.

Londonā septīto vietu šajā kategorijā izcīnīja Plēsnieks, tādējādi latvietim tagad ir iespēja pakāpties uz sesto pozīciju.

Starptautiskā Svarcelšanas federācija (IWF) jau decembrī Nurudinovam piesprieda pagaidu diskvalifikāciju.

27 gadus vecais Nurudinovs ir arī 2016.gada Riodežaneiro olimpisko spēļu čempions un 2013.gada pasaules čempions, taču no šiem turnīriem viņš nav diskvalificēts. Plēsniekam šajās sacensībās bija attiecīgi astotā un piektā vieta.

Tāpat no Londonas olimpiskajām spēlēm diskvalificēts baltkrievs Mikalajs Novikovs, kurš svara kategorijā līdz 85 kilogramiem bija septītais.

Pieslēgties

Dienas fokusā

Bobs Hārtlijs
26/07/2021 17:29

Hārtlijs pamet Latvijas hokeja izlases galvenā trenera amatu, zināms viņa aizvietotājs

Līdzšinējais Latvijas hokeja izlases galvenais treneris Bobs Hārtlijs aizņemtības dēļ Kontinentālās hokeja līgās (KHL) komandā Omskas “Avangard” vairs nepildīs galvenā trenera funkcijas valstsvienībā, ziņo Latvijas Hokeja federācija (LHF). Viņa vietā…