Plēsnieks PČ svarcelšanā ierindojas pirmā desmitnieka beigās

26/09/2019 15:56

Latvijas svarcēlājs Artūrs Plēsnieks ceturtdien Taizemes pilsētā Pataijā izcīnīja devīto vietu pasaules čempionātā svara kategorijā līdz 109 kilogramam.

Latvijas svarcēlājs pacēla 394 (173+221) kilogramus.

Raušanu Plēsnieks sāka ar 173 kilogramu smagu stieni, kas viņam bija pa spēkam. Nākamo svaru, 178 kilogramus, viņam neizdevās pacelt virs galvas. Trešajā piegājienā viņš izvēlējās divus kilogramus smagāku stieni, taču arī 180 kilogrami viņam nebija pa spēkam. A grupā tas bija sliktākais rezultāts starp startējušajiem sportistiem, bet kopējā ieskaitē raušanā dobelniekam bija 15.vieta.

Tā saukto mazo zelta medaļu ar 199 kilogramiem nopelnīja pagājušā gada absolūtais čempions no Armēnijas Simons Martirosjans, sudrabs ar 198 kilogramiem baltkrievam Andrejam Aramnauam, bronza ar 197 kilogramiem – ķīnietim Dže Janam.

Grūšanā Latvijas spēkavīrs pieveica 215 un 221 kilogramu smagu stieni, trešajā mēģinājumā uz paaugstinājuma pasūtot 226 kilogramus. Šis svars šoreiz nepadevās, un augstāk par astoto vietu grūšanā sportists vairs nevarēja tikt. Summā ar 394 (173+221) kilogramiem Plēsnieks ierindojās devītajā vietā.

Zeltu arī grūšanā ar 230 kilogramiem izcīnīja Martirosjans, kurš sacensības uzsāka, kad visi konkurenti tās jau bija beiguši. Otrajā mēģinājumā viņš pasūtīja 241 kilogramu, to nepacēla un no turpmākās cīņas attiecās, jo arī summā viņam pienācās zelta medaļa – 429 (199+230) kilogrami. Otrais grūšanā bija Uzbekijas pārstāvis Akbars Djurajevs ar 229 kilogramiem, bet bronza tika Aramnauam, kurš pacēla par kilogramu mazāk.

Otrais summā finišēja Aramnaus ar 426 (198+228) kilogramiem, trešais – Dže ar 420 (197+223) kilogramiem.

Jau ziņots, ka savās svara kategorijās no latviešiem Rebeka Koha ieņēma astoto vietu, bet Ritvars Suharevs un Vadims Koževņikovs bija 12.pozīcijās.