Plēsnieks: Sākumā gāja ļoti bēdīgi

Artūrs Plēsnieks, sportazinas

Jau vēstīts, ka Latvijas labākais vīru svarcēlājs pirmdien izcīnīja sudraba godalgu ASV notiekošajā pasaules čempionātā, turklāt pie mazās sudraba godalgas tika arī grūšanas ieskaitē.

Startējot svara kategorijā līdz 105 kilogramiem, Plēsnieks raušanā tika galā ar 180 kilogramus smagu svara stieni, kas bija ceturtais labākais rezultāts, bet grūšanā atzīmējās ar 222 kilogramiem, kas summā deva 402 kilogramus.

Par čempionu ar 404 (183+221) kilogramiem kļuva Ali Hešemi no Irānas, kamēr trešo vietu ieņēma 399 (182+217) kilogramus pacēlušais uzbeks Ivans Jefremovs.

Pēc sacensībām Plēsnieks pauda, ka sākums bija diezgan bēdīgs: “Esmu ļoti priecīgs, ka tiku pie medaļām. Sākumā man gāja ļoti bēdīgi, bet to varu norakstīt uz manu psiholoģisko stāvokli. Pēc operācijas bija grūti savākties. Šīs bija man pirmās atbildīgās sacensības, tomēr kopumā ar treneru palīdzību un taktiku mums viss izdevās.”

Sacensības latvietim iesākās ne tā kā cerēts, jo raušanā viņš pirmajā mēģinājumā nepievarēja 176 kilogrammu smagu stieni, tomēr ar otro piegājienu to paveica, bet trešajā mēģinājumā virs galvas dabūja arī 180 kilogramus.

Tāpat Plēsnieks komentēja organizēšanas līmeni sacensībās: “Kopumā gaisotne te ir ļoti laba. Organizatori sacensības padarījušas lieliskas, taču vietējā organizēšana ir sliktā līmenī – ēdiens ir švaks un svarcēlājiem īsti neder.”

Plēsniekam šī ir otrā medaļa pasaules čempionātos, jo 2015.gadā viņš tika pie bronzas, toreiz summā paceļot 405 kilogrammus, savukārt pērn viņš triumfēja Eiropas čempionātā.

 

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par