Pludmales volejbolistes Brailko/Namiķe uzvar pēdējā Eiropas U22 čempionāta grupas spēlē

Varvara Brailko un Anete Namiķe
Varvara Brailko un Anete Namiķe | Foto: Zane Bitere / LETA

Latvijas pludmales volejbola duets Kristīne Briede/Krista Paegle piektdien Turcijas pilsētā Izmirā notiekošajā Eiropas U22 čempionātā uzvarēja izslēgšanas spēļu pirmajā kārtā un tur pievienojās diviem citiem Latvijas duetiem Varvara Brailko/Anete Namiķe un Artūrs Rinkevičs/Rūdolfs Stankevičs, kuri pēc uzvaras savā grupā uzreiz iekļuva otrajā “play-off” kārtā.

Briede/Paegle, kuras turnīrā izliktas ar 24.numuru, izslēgšanas spēļu pirmajā kārtā ar 2-0 (21:16, 21:18) pārspēja ar 15.numuru izsētās Ungārijas sportistes Zitu Divēnji un Zofiju Divēnji.

Jau ziņots, ka iepriekš latvietes grupā bija ierindojušās otrajā vietā.

Piektdien pirmajā “play-off” kārtā startēs arī pāris Rinalds Aišpurs/Ardis Bedrītis, kuri turnīrā izlikti ar septīto numuru. Viņi grupā ieņēma trešo vietu.

Viņu pretinieki būs čehi Martins Melmuka un Františeks Knoblohs, kuri turnīrā izsēti ar 27.numuru.

Eiropas U20 čempiones Varvara Brailko/Anete Namiķe, kā arī vīriešu duets Artūrs Rinkevičs/Rūdolfs Stankevičs grupā ieņēma pirmo vietu un uzreiz iekļuva “play-off” otrajā kārtā, kas notiks sestdien.

Visi Latvijas dalībnieki, atskaitot Stankeviču, bija arī šā gada Eiropas pieaugušo čempionāta dalībnieki Jūrmalā.

Ceturtdien un piektdien notiek trīs grupu turnīra spēles, kā arī tiks aizvadīta pirmā izslēgšanas spēļu kārta sievietēm. Sestdien “play-off” etaps sāksies arī vīriešiem, bet svētdien notiks pusfināli un fināli.

Pamatturnīrā 32 dueti sadalīti astoņās grupās pa četriem katrā. Grupu uzvarētāji iekļūs uzreiz izslēgšanas turnīra otrajā kārtā, bet no pirmās kārtas “play-off” sāks grupu otro un trešo vietu ieguvēji.

Arī pagājušogad Eiropas U22 pludmales volejbola čempionāts noritēja Turcijā – Antaljas pilsētā. Vīriešiem Rinkevičs/Stankevičs ierindojās dalītā 17.vietā, bet devīto vietu dalīja Kristaps Šmits/Mihails Samoilovs. Sievietēm Brailko un Namiķe ierindojās dalītā devītajā vietā, bet Briede pārī ar Vanesu Grosbergu ieņēma dalītu 25.vietu.

Brailko/Namiķes un Rinkeviča/Stankeviča duetu trenē Rihards Finsters, bet Briedes/Paegles un Aišpura/Bedrīša pārus gatavo Aigars Birzulis.

Brailko/Namiķe pirms divām nedēļām Brno triumfēja U-20 Eiropas čempionātā, bet Kristians Fokerots/Kārlis Ābelītis svētdien turpat Izmirā izcīnīja sudrabu U18 meistarsacīkstēs.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par