Plūdu dēļ atceltā Romjas “Grand Prix” rīkotāji cer uz sadarbības turpināšanu ar F-1

18/05/2023 13:01
Nokopēts
Romanjas

Pirmās formulas (F-1) Emīlijas Romanjas “Grand Prix” posma rīkotāji cer, ka viņu līgums par sacensību organizēšanu līdz ar šīs nedēļas posma atcelšanu tiks pagarināts uz vienu gadu – līdz 2026.gadam.

Jau vēstīts, ka spēcīgo lietavu un plūdu dēļ sacensības, kurām bija jānotiek šajā nedēļas nogalē, ir atceltas. Dabas katastrofa reģionā jau prasījusi astoņu cilvēku dzīvības. F-1 trešdien uzsvēra, ka “pasākumu nav iespējams sarīkot droši”.

Teorētiski Imolas posmu varētu sarīkot kaut kad vēlāk sezonas gaitā vai tās izskaņā, taču maz ticams, ka komandas būs ar mieru saīsināt starpsezonu augustā. “Ņemot vērā sarežģīto kalendāru, būtu loģiski, ja 2023.gada posms tiktu pārcelts uz 2026.gadu. Bet šobrīd tā noteikti nav prioritāte,” sacīja posma organizatoru Itālijas automobiļu federācijas (ACI) prezidents Andželo Stiči Damiani, piebilstot, ka ir “dziļi apbēdināts par to, kas notiek Emīlijā Romanjā” un teica, ka “atcelšana bija neizbēgama, ņemot vērā dramatisko situāciju”.

Jau vēstīts, ka lietus un plūdi Imolas apkārtni skāruši jau vairākas dienas. Komandu transporta garāžas trases malā iespējamo plūdu dēļ tika evakuētas jau otrdien. F-1 paziņoja, ka sacīkstes ir nolemts atcelt pēc sarunām ar Starptautisko Automobiļu federāciju (FIA), sacensību promouteru, kā arī Itālijas ministru kabineta locekļiem un reģionālajām iestādēm, tai skaitā Imolas mēru.

“Pieņemtais lēmums ir pareizs gan vietējai pašvaldībai, gan F-1 ģimenei, jo mums ir jārūpējas par drošību un nav jārada papildu slogs iestādēm, kamēr tās risina šo šausmīgo situāciju,” trešdien sacīja F-1 prezidents Stefano Domenikali.

Nākamais sacensību posms Monako Lielās balvas izcīņa notiks 28.maijā. Pašreizējam pasaules čempionam nīderlandietim Maksam Verstapenam kopvērtējumā ir 119 punkti, bet 16 punktus viņam zaudē komandas biedrs “Red Bull” vienībā Serhio Peress. 30 punktus aiz “Red Bull” pilotiem ir spānis Fernando Alonso (“Aston Martin”).

Šobrīd F-1 2023.gada čempionātā paredzēti 22 posmi. Bez sacensībām Imolas trasē atcelts arī 16.aprīlī Šanhajā paredzētais Ķīnas “Grand Prix”.

2022.gada čempionātā otro reizi pēc kārtas uzvarēja nīderlandietis Makss Verstapens.

    Pagaidām neviens nav komentējis

Jūsu anonīmais komentārs

logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām