Pluto četru dienu velobraucienu Polijā noslēdz kopvērtējuma piektajā pozīcijā

30/07/2022 20:23
Mārtiņš Pluto

Latvijas riteņbraucējs Mārtiņš Pluto sestdien četru dienu velobraucienu “Dookola Mazowsza” (UCI kat.2.2) noslēdza kopvērtējuma piektajā pozīcijā. Polijā notikušais velobrauciens sestdien noslēdzās ar 165 kilometrus garu distanci bez kāpumiem.

Uzvarētājs noskaidrojās finiša spurtā, kurā nepārspēts bija Pluto komandas biedrs Jespers Rashs no Nīderlandes (ABLOC). Lielā grupa finišēja trīs stundās 33 minūtes un 30 sekundēs. Ar tādu pašu laiku posmu beidza Pluto, kurš ierindojās 110.pozīcijā.

Velobraucienā uzvaru svinēja polis Marcelijs Boguslavskis (“HRE Mazowsze Serce Polski”), kuram Pluto zaudēja 17 sekundes, ieņemdams piekto vietu. Sprinteru ieskaitē latvietis bija ceturtais, bet viņa pārstāvētā Nīderlandes kontinentālā vienība ABLOC uzvarēja komandu ieskaitē. Piektā vieta kopvērtējumā Pluto deva 15 UCI punktus.

Jūnijā 24 gadus vecais Pluto izcīnīja karjeras pirmo uzvaru UCI sacensībās, Nīderlandē finišējot pirmais “Midden-Brabant Poort Omloop” (UCI kat.1.2) velobraucienā. Otrdien viņš izcīnīja trešo vietu turpat Polijā notikušajās viendienas sacensībās “Memorial Andrzeja Trochanowskiego” (UCI kat.1.2), kā arī turpinājumā bija trešais pirmajos divos “Dookola Mazowsza” posmos.

Tikmēr Alekss Krasts (“Ampler – Tartu2024”) sestdien finišēja 48.vietā Francijā notiekošā “Kreiz Breizh Elites” (UCI kat.2.2) velobrauciena otrajā posmā, kurā bija jāmēro 200,3 kilometri ar vairākiem pauguriem.

Solofinišā uzvarēja francūzis Žanluī Lenī (“WB – Fybolia Morbihan”), kurš finišēja četrās stundās 41 minūtē un vienā sekundē, bet deviņas sekundes vēlāk posmu beidza lielā grupa, kurā bija arī Krasts. Kopvērtējumā pēc diviem posmiem līderis ir dānis Džošua Gudnics (“ColoQuick”), bet Krasts ar 19 sekunžu deficītu ir 14.vietā. Velobraucienā paredzēti četri posmi, sacensībām noslēdzoties pirmdien.

Savukārt Matīss Kaļveršs no “Astana” attīstības komandas sestdien ieņēma 131.vietu “Tour Alsace” (UCI kat.2.2) priekšpēdējā, ceturtajā posmā, kurā bija jāveic 169,5 kilometri ar trīs kategorizētajiem kāpumiem. Nelielas grupas finišā uzvarēja Luksemburgas riteņbraucējs Arturs Klukerss (“Leopard”), kura finiša laiks bija trīs stundas 52 minūtes un 38 sekundes. Kaļveršs zaudēja 19 minūtes un četras sekundes, apsteidzot divus konkurentus.

Pirms pēdējā posma līderis ir “Groupama-FDJ” kontinentālās komandas britu braucējs Finlejs Pikerings, bet Kaļveršs zaudē vairāk nekā stundu un ir priekšpēdējā vietā starp 133 riteņbraucējiem.