Pluto Turcijas tūri noslēdz 76. vietā; Neilands 36. pozīcijā “Amstel Gold Race” viendienas velobraucienā

18/04/2021 20:09
Mārtiņš Pluto

Turcijas tūre

Latvijas riteņbraucējs Mārtiņš Pluto no “Abloc CT” komandas svētdien ieņēma 76.vietu Turcijas tūres (UCI Pro) pēdējā posmā, šādā vietā finišēdams arī kopvērtējumā. Svētdien sportistiem bija jāveic 160,3 kilometri garu posmu ar vienu trešās un vienu otrās kategorijas kāpumu.

Posma uzvarētājs tika noskaidrots finiša spurtā. Tajā pārāks bija brits Marks Kavendišs (“Deceuninck – Quick Step”), kurš apsteidza beļģi Jasperu Filipsenu (“Alpecin-Fenix”) un norvēģi Kristoferu Halvorsenu (“Uno-X”). Pluto finišēja ar tādu pašu laiku kā uzvarētājam.

Kopvērtējumā izmaiņas līderu sarakstā nenotika. Uzvarēja spānis Hosē Manuels Diass no DELKO komandas, par vienu sekundi apsteidzot austrālieti Džeju Vainu (“Alpecin-Fenix”), bet vēl piecas sekundes zaudēja argentīnietis Eduardo Sepulveda (“Androni Giocattoli – Sidermec”). Pluto finišēja 15 minūtes un 54 sekundes aiz uzvarētāja, kas deva 76.vietu, bet sprinteru ieskaitē 23 gadus vecais latvietis finišēja augstajā 11.pozīcijā.

Pluto, kurš riteņbraukšanas zinības apgūst Nīderlandē, šajā tūrē veiksmīgi startēja vairākos posmos ar sprinta finišiem. Četros no astoņiem posmiem viņš bija labāko 13 braucēju pulkā, vēl vienā etapā augstāku vietu par 44. izcīnīt traucēja nokritusī velosipēda ķēde, bet tūres kalnainākajā posmā latvietis finišēja ārpus pirmā simta.

No Latvijas riteņbraucējiem Turcijas tūrē pēdējo reizi 2018.gadā startēja Aleksejs Saramotins, kurš “Bora – hansgrohe” komandas rindās kopvērtējumā ieņēma 95.vietu.

“Amstel Gold Race” viendienas “klasika”

Latvijas šosejas riteņbraucējs Krists Neilands no “Israel Start-Up Nation” vienības svētdien ierindojās 36.vietā Starptautiskās Riteņbraukšanas savienības (UCI) Pasaules tūrē iekļautā 1.UWT kategorijas “Amstel Gold Race” viendienas braucienā, kamēr Toms Skujiņš no “Trek – Segafredo” komandas finišēja 50 vietas zemāk.

218,6 kilometrus garajā distancē ar nelieliem pauguriem, kas norisinājās aplī, kuru braucēji pieveica 12 reizes, uzvarēja beļģis Vauts van Ārts (“Jumbo-Visma”). Viņš uzvarēja, finiša sprintā apsteidzot britu Tomasu Pidkoku no “Ineos Grenadiers” komandas un vācieti Maksimiliānu Šahmanu no “Bora – hansgrohe”.

Neilands ar astoņu sekunžu atpalicību ierindojās 36.vietā, bet carnikavietis Skujiņš bija 86. sešas minūtes un 17 sekundes aiz uzvarētāja. Par sniegumu Nīderlandes velobraucienā Neilands nopelnīja desmit UCI pasaules ranga punktus. 2020.gadā velobrauciens Covid-19 pandēmijas dēļ nenotika, bet gadu iepriekš par uzvarētāju kļuva mājinieks Metjū van der Pūls (“ACorendon-Circus”).