Pluto un Liepiņš sestajā desmitā sacensībās Beļģijā un Francijā

12/09/2021 23:54
Mārtiņš Pluto

Latvijas riteņbraucēji Mārtiņš Pluto un Emīls Liepiņš svētdien ieņēma vietas sestajā desmitā vienas dienas sacensībās Beļģijā un Francijā.

ABLOC CT komandu pārstāvošais Pluto Antverpenes apkārtnē piedalījās aizraujošajās “Antwerp Port”/”Sels Trophy” (UCI kat.1.1) sacensībās, kurās riteņbraucēji veica 183,4 kilometrus, no kuriem 36 kilometri bija grants sekcijas, bet 28 kilometri – bruģa sekcijas.

Ar lielu nepacietību tika gaidīts nīderlandieša Matjē vad der Pūla starts šajā sacīkstē. “Alpecin-Fenix” vienības riteņbraucējs van der Pūls Tokijas olimpisko spēļu kalnu riteņbraukšanas krosa sacensību laikā piedzīvoja smagu kritienu un šie viņam bija paredzēti kā atgriešanās mači, lai sportists saprastu, vai muguras trauma ir pietiekami izdziedēta pirms dalības pasaules čempionātā un Parīzes-Rubē velobraucienā.

Van der Pūls attaisnoja cerības un svinēja uzvaru, finiša spurtā par sekundi pārspējot savu tautieti Tako van der Hornu (“Intermarche – Wanty – Gobert Materiaux”). Uzvarētājs finišu sasniedza četrās stundās 12 minūtēs un trīs sekundēs, bet minūti un 14 sekundes vēlāk finišēja grupiņa, kuras galvgalī bija van der Pūla komandas biedrs Tims Merljērs no Beļģijas, kurš izcīnīja trešo vietu. Pluto bija grupā, kas atpalika septiņas minūtes un 13 sekundes, latvietim ieņemot 55.vietu. No 122 startējušajiem riteņbraucējiem finišēja 66.

Tikmēr Liepiņš Francijā piedalījās “GP de Fourmies”/”La Voix du Nord” (UCI kat.1.Pro) sacensībās, kur sportistiem bija jāveic 197,6 kilometri ar vairākiem pauguriem. Uzvaru finiša spurtā izcīnīja itālis Evia Viviāni (“Cofidis, Solutions Credits”), cīņā par vietām uz goda pjedestālu pārspējot vācieti Paskālu Akermanu (“BORA – hansgrohe”) un kolumbieti Fernando Gavirju (UAE). Vadošā grupa finišēja četrās stundās 23 minūtēs un 12 sekundēs.

Liepiņš pēdējos kilometros strādāja, lai priekšgalā atrastos cits “Trek – Segafredo” komandas sprinteris Mateo Mosketi, tomēr itālis tika izstums to parocīgas pozīcijas un pēdējos metros nespēja atgūt zaudēto. Mosketi finišēja 16., bet Liepiņš bija grupā, kas zaudēja sešas sekundes – viņš, tāpat kā Pluto, ieņēma 55.vietu.

Turpat Furmī svētdien norisinājās 117,8 kilometrus garš velobrauciens sievietēm “La Choralis Fourmies Feminine” (UCI kat.1.2). Dana Rožlapa (“Keukens Redant”) finišēja 73.pozīcijā, uzvarētājai Faiferei Džordži no Lielbritānijas (DSM) zaudējot trīs minūtes un 27 sekundes.