Podžus iegūst Vislas “Futures” turnīra dubultspēļu titulu un iekļūst vienspēļu finālā

13/05/2018 15:56

Latvijas tenisists Mārtiņš Podžus svētdien Polijā sasniedza Vislas “Futures” sērijas turnīra vienspēļu finālu, kā arī izcīnīja uzvaru dubultspēļu sacensībās.

Pasaules ranga 590.numurs M.Podžus vienspēļu pusfināla mačā ar 6-3, 6-1 pārliecinoši sakāva planētas 859.raketi Maksimu Ratņuku no Krievijas.

Par iekļūšanu finālā latvietis ieguvis desmit vienspēļu ranga punktus, bet finālā pirmdienas rītā viņš spēkosies ar sacensību piekto numuru Paskālu Meisu no Vācijas, kurš ir pasaules 558.rakete.

Vienspēlēs M.Podžus ieguvis trīs ITF titulus, no kuriem pēdējais bija 2015.gadā.

Aģentūra LETA jau vēstīja, ka M.Podžus pirmajā kārtā ar 6-1, 6-2 sagrāva kvalifikāciju pārvarējušo vācieti Robertu Štrombahsu, kurš ATP vienspēļu rangā nav atrodams, kamēr otrās kārtas spēlē viņš ar rezultātu 1-6, 7-6 (7:5), 6-2 apspēlēja Čehijas sportistu Pāvelu Nejedliju, kurš rangā ierindojas 673.pozīcijā.

Savukārt ceturtdaļfinālā latvietis ar 6-1, 6-2 pārspēja 440.vietā esošo poļu sportistu Pāvelu Cjasu.

Tikmēr Mārtiņa brālis Jānis Podžus šajā turnīrā apstājās otrajā kārtā, bet par uzvaru pirmajā mačā nodrošināja atgriešanos ATP rangā.

Dubultspēļu turnīrā M.Podžus un amerikānis Patriks Desjeks svētdien finālā ar 6-4, 4-6, 10:7 uzvarēja krievu pāri Ratņuku un Timuru Kijamovu.

Par titula izcīnīšanu latvietis ieguvis 18 ATP dubultspēļu ranga punktus.

Iepriekš savas karjeras laikā M.Podžus bija izcīnījis divus ITF dubultspēļu titulus, to paveicot kopā ar savu brāli Jāni. Tiesa, abas trofejas tika iegūtas salīdzinoši sen – 2014. un 2015.gadā.

Jau ziņots, ka M.Podžus un Desjeks pirmajā kārtā ar 6-4, 2-6, 10:8 uzvarēja ar otro numuru izliktos poļus Pāvelu Cjašu un Gregoru Panfilu, bet ceturtdaļfināla spēlē ar rezultātu 6-2, 6-4 guva virsroku pār vēl vienu mājinieku duetu Danielu Koseku un Maceju Smolu. Savukārt pusfinālā viņiem bija iecerēts duelis pret itāļiem Frančesko Forti un Matiā Frinci, taču pretinieki no dueļa atteicās.