Pogačars uzvar “Giro d’Italia” smagākajā posmā un attālinās kopvērtējumā

19/05/2024 18:39
Nokopēts
Tadejs Pogačars

Slovēnijas riteņbraucējs Tadejs Pogačars svētdien izcīnīja uzvaru daudzdienu velobrauciena “Giro d’Italia” smagākajā posmā un izdarīja nopietnu pieteikumu, lai pēc nedēļas uzvarētu kopvērtējumā.

Itālijas tūres 15.posmā riteņbraucēji pirms sacensību pēdējās brīvdienas mēroja 222 kilometrus, pirmajos 70 kilometros pārvarot trešās un otrās kategorijas kāpumus. Pēdējos 60 kilometros bija jābrauc pāri trīs pirmās kategorijas kāpumiem, noslēdzošo no tiem finišā, augstumam virs jūras līmeņa pārsniedzot 2000 metrus.

Atrāviena grupa pamazām saira un 20 kilometrus pirms finiša solo atrāvienā centās doties vācietis Georgs Štainhauzers (“EF Education – EasyPost”). Viņam sekoja 2014.gada čempions kolumbietis Nairo Kintana (“Movistar”), kurš nedaudz vēlāk pārņēma līderpozīciju.

Tikmēr kopvērtējuma vadošo sportistu grupā Pogačars apmēram 14 kilometrus pirms finiša aizbrauca prom no tuvākajiem sāncenšiem un pakāpeniski apdzina atrāvienā braukušos riteņbraucējus. Kad līdz finiša līnijai bija palikuši apmēram divi kilometri, Pogačars pabrauca garām arī Kintanam.

Sniegotajā kalnu galotnē slovēnis finišēja pēc distancē pavadītām sešām stundām 11 minūtēm un 43 sekundēm, Kintana finišēja 29 sekundes vēlāk, bet Šteinhauzers zaudēja divas minūtes un 32 sekundes. Pogačars savu pārsvaru kopvērtējumā palielināja par trīs minūtēm un tagad britu Geraintu Tomasu (“Ineos Grenadiers”) apsteidz par sešām minūtēm un 41 sekundi.

107. “Giro d’Italia” velobrauciens noslēgsies 26.maijā Romā. Latvijas riteņbraucēji velobraucienā nepiedalās. Pērn par “Giro d’Italia” uzvarētāju kļuva Slovēnijas riteņbraucējs Primožs Rogličs, bet sacensību debitants Toms Skujiņš, kurš vienā no posmiem ierindojās otrajā un vienā – trešajā vietā, kā arī sakrāja vislielāko punktu summu sprinta starpfinišos, ieņēma 31.vietu.

    Pagaidām neviens nav komentējis
TOP notikumi
1
X
2
logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām